Doğu Ekspresi’nin vagonu Yozgat’ta raydan daha çok: Allah’a şükür duygusal ve servet kaybımız yok

Ankara’dan Kars’a giden Doğu Ekspresi’nin ikinci vagonu, Yozgat’ın Şefaatli ilçesine vabeste Caferli köyü hakikat raydan daha çok. Ilçe dolayısıyla demir yolu ulaşıma kapandı. Raydan sâdır vagondaki yolcular dal vagonlara alınarak katar bambaşka bire bir lokomotifle Yerköy Tren Garı’na çekildi.

YETKİLİLER GÖRÜNGÜ YERİNE GİTTİ

Yozgat Valisi Vazıh Çelik, Yerköy Kaymakamı Aşure Ayı Coşgun ve Yerköy Belediye Reisi Ferhat Yılmaz, gara gelerek yetkililerden hikmet aldı, yolculara eski olsun dileğinde bulundu. Ilbay Çelik, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ankara’dan Kars istikametine giden Gün Doğusu Ekspresi’nin ikinci vagonunun Yerköy ile Şefaatli beyninde raydan çıkması sonucu kaymakamlık meydana geldiğini söyledi.

VALİ POLAT: DUYGUSAL VE MÜLK KAYBIMIZ YOK

Yolculara geçmiş olsun dileklerini rapor eden Çelik, “Tanrı’a şükür birey ve dünyalik kaybımız namevcut. Cesamet çıpa yollarındaki arkadaşlarımızın görüngü yerindeki çalışmaları bitmeme ediyor. Biz treni Yerköy istasyonumuza çektik. Malatya’ya giden ayrımsız trenimizdeki yolcularımızı da burada misafir ediyoruz. Fire saat içinde yolun açılıp açılmayacağıyla ait maharet vukuf ati. Yolu açarsak katar için bitmeme edecek. Açılmazsa otobüslerle nakil yapabiliriz. O da olmazsa yurtlarımız amade. Tamlık misafirlerimizi Yerköy’de ağırlamaktan mutluluk duyarız. Devletimizin bilcümle imkanları vatandaşımızın hizmetinde. Tanrı beterinden korusun.” dedi. Vali Polat, yolcuların tamlık ihtiyaçlarının karşılandığını üstelik sözlerine ekledi. Elan sonra trendeki yolculara azık dağıtıldı.Share: