MHP Manisa İl Başkanlığına Cüneyt Tosuner atandı

Geçirdiği kalp aksesi sonucu kasım ayında hayatını kaybeden Uğur Öner’den boşalan MHP Manisa İl Başkanlığına umumi suret aracılığıyla Cüneyt Tosuner atandı.

Kasım ayından beridir boş olan MHP Manisa İl Başkanlığına Cüneyt Tosuner atandı. Cüneyt Tosuner’in nasıp yazısı MHP Umumi Başkan Yardımcısı Kerim Sert vasıtasıyla bildirildi. MHP’nin kullanılmamış İl Başkanı olan Cüneyt Tosuner bağlanmış bir izah yaparak kendisini bu göreve müstahak görenlere teşekkürname etti. Tosuner, “Ulusalcı Akım Partisi (MHP) Umumi Başkanımız, Bilge Liderimiz Sayın Izzet Bahçeli Beyefendinin takdir ve tensipleriyle, Genel Başbuğ Yardımcımız E. Bonkör Yalman’ın bildirimiyle Ulusalcı Debi Partisi Manisa İl Başkanı olarak atanmış bulunmaktayım. Kutsal davamızın mehabetli bayrağını transfer onurunu bize müstahak gören Genel Başkanımız Liderimiz Sayın Cesamet Bahçeli Beyefendiye genişlik yoğun ürkmek ve şükranlarımı sunuyorum. Bugüne kadar, halisane partimize hizmet etmiş parçalanmamış gönüldaşlarıma teşekkür ediyorum. Şehitlerimizin emaneti, hümayun dergah Ulusçu Akıntı Partisi çatısı altında yatmak, tanımı hangi olursa olsun fariza kabul etmek, bizler amacıyla onurdur gururdur. Bugün, Bismillah deyip, doğrulama aldığımız bayrağı, yere düşürmeden, kirletmenden ve lekeletmeden götürebildiğimiz yere büyüklüğünde Allah’ın izniyle götüreceğiz.” dedi.

MHP’nin, zatî rağbet kaygısıyla değil, milli doğacak ve bağımsızlık bilinciyle tıpkısı araya mevrut milyonların partisi olduğunu rapor eden Tosuner, “Bu nedenle, şahsını davamızın önüne çıkaranlarla değil, davasını önde tutanlarla alay malay sonuna büyüklüğünde yürüyeceğiz. Ayrımsız olacağız, dallı güllü olacağız. Fitneye punt vermeyeceğiz. Halk ele, beraberinde, sımsıkı kenetleneceğiz. Bıkmadan, usanmadan ve yorulmadan çalışacağız. Cenab-ı Allah’ın izniyle başaracağız. Ulusalcı Ülkücü Hareketin iyi sesini şehzadeler şehrimiz Manisa’mızdan haykıracağız. Milliyetçi Ülkücü Hareketin beher ferdini ve bilcümle Manisalı hemşehrilerimi bu hümayun yolda bizlerle birlikte yürüyerek bir olmaya, anaç olmaya, işlek olmaya çağırma ediyorum. Bizler biliyor ve inanıyoruz ki Cenab-ı Mevla’nın şans ettiği her imkan ve ölçüm ettiği temas sükûnet gerçekte benzeri imtihandır. Rabbim bizlere bunun şuuruyla davamıza bakım etmeyi, imtihandan alnımızın akıyla çıkmayı baht etsin. Şerefli bayrağımızın taşıyıcısı, kutlu davamızın bekçileri olarak, Umumi Başkanımız Sayın Izzet Bahçeli’nin liderliğinde, mutluluk ve sorun sevdalısı mensuplarımızla ‘2023 Şef Ülke Türkiye’ mefküresi doğrultusunda muttasıl çalışacağız.” şeklinde konuştu. – MANİSA

Share: