Meteoroloji’den Marmara Bölgesi İçin ‘Sağanak Yağış’ Uyarısı

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü, bu gece yarısı itibaren Marmara Bölgesi’nde gök ses sağanak yağış beklendiğini bildirdi. Meteoroloji, meydana gelebilecek hâkim, taşma ve hortum üzere olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, bu şeb yarısından itibaren İstanbul, Kırklareli, Edirne, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik’te sağlam; Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova ve Tekirdağ’da ise vadi düz akva yağış beklendiğini duyurdu. Meteoroloji’nin uyarısı şöyle:

“Marmara Bölgesi’nde 25.08.2022 Perşembe haset beklenen gök patırtılı sağanak yağışların, İstanbul, Kırklareli, Edirne, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik’te evcil yerine akva (21-50 kg/m2), Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova ve Tekirdağ’da düzlük düzlük haddinden fazla kuvvetli (51-75 kg/m2) olacağı tutum ediliyor. Şapadanak dominant, seylap, sebep, yerli meşgul yağışı, hortum teşekkül riski, sağlam rüzgar ve gelişmemiş devamlı fırtına ile ulaşımda aksamalar üzere olumsuzluklara cebin titiz ve tedbirli olunmalıdır.”

Share: