Meteoroloji’den ciddi uyarma! İstanbul’da ferda kuvvetli yağmur bekleniyor

Hava Bilgisi, AKOM ve AFAD’ın uyarılarının ardından muhtemel sağanak yağış esbak akşam ezanı İstanbul’da enerjik oldu. Asuman ses yağmur, sabaha kadar aralıklarla bitmeme etti. Sabah saatlerinde ise Arnavutköy, Alibeyköy, Sarıyer ve Esenyurt gibi bir nice noktada boğanak hayatı olumsuz etkiledi. Sokak ve caddeler göle dönerken araçlar yollarda kaldı. Ara Sıra karı ve hisse senedi yerlerini ise su bastı.

METEOROLOJİ’DEN YENİ UYARI

MGM İstanbul Havza Durum ve Erken Uyarı Merkezi’nce yapılan açıklamada, ferda sabahleyin saatlerinden itibaren Marmara Bölgesi’nde görülecek asuman patırtılı boğanak yağışların İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Edirne’nin güney ilçelerinde ( Vurdumduymaz, İpsala, Keşan, Uzunköprü, Meriç) düzlük vadi çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olacağının oranlama edildiği bildirildi.

VATANDAŞLARA TEDBİR UYARISI

Açıklamada larp baskın, seylap, sebep, yerel dolu yağışı, hortum teşekkül riski ve yağış takkadak kuvvetli rüzgar kabil olumsuzluklara alın dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.Share: