Meslek ve apartman arasındaki yıkılma tehlikesi bulunan irtifak duvarı, risk oluşturuyor

Okul ve apartman arasındaki batma tehlikesi kâin mukavemet duvarı, riziko oluşturuyor

KARABÜK – Karabük’te meslek bahçesi ile apartman ortada çökme tehlikesiyle yüz yüze küsurat metanet duvarı füru ve vatandaşlar üzere riziko oluşturuyor.

Olay, Kayabaşı Mahallesi Turgut Başkan Caddesi üzerinde meydana geldi. Kayabaşı İlkokulu/Ortakokulu ile Turgut Ser Apartmanı beyninde mevcut yaklaşık 7 metre uzunluğundaki metanet duvarı yağışların peşi sıra yarılmaya başladı. Hafif bir şekilde taraf yatan zar ekol bahçesinde baziçe oynayan ayrıntılar için od oluşturuyor. Apartman sakinleri bile duvarın bir önce yenilenmesi gerektiğini belirterek yetkililerden müzaheret bekliyor.

Mahalle sakinlerinden Can Çelik Çelik geçtiğimiz günlerde yağan yağmurlar metanet duvarındaki yarılmanın arttığını belirterek, “Burada oyun parkı yok. Devir ve akşamları hep ayrıntılar burada. Bura çalışkan benzeri kayran. Benzeri baran daha yağarsa yıkılacak” dedi.

Çocukların baziçe oynadığında veya vatandaşların oturduğu anda duvarın yıkılması faciayı yanında getireceğini aktaran Çelik, “Hem yetişkinler hem dahi torunlar amacıyla haddinden fazla korkulu tıpkısı kayran oldu. Buranın benzeri an ilk yapılması lazım” diye niteleyerek konuştu.Share: