Karadeniz Off-Road Kupası’nın ikinci bukanak yarışları Ordu’da yapıldı

Karadeniz Off-Road Kupası’nın ikinci fut yarışları, Kalaba’nun Fatsa ilçesinde gerçekleştirildi.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından Fatsa Off-Road Spor Kulübünün karı sahipliğinde Evkaf Mahallesi’nde oluşturulan parkurda düzenlenen yarışlarda 24 kol mücadele etti.

Kalabalık Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi, Fatsa Belediyesi, Fatsa Bilgisizlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün katkılarıyla yapılan organizasyonda sporcular, üç ayrımlı etapta kıyasıya yarıştı.

Bazı sürücülerin ağırlık anlar yaşadığı parkurda, arızalanan vesait üstelik gelişim makinesiyle düz dışına çekildi.

Vatandaşların bağlam gösterdiği etkinliği, Kalaba Büyükşehir Belediye Reisi Mehmet Hilmi Güler ile Fatsa Belediye Reisi İbrahim Etem Büyükler dahi strateji etti.

Erdoğan: “Herkesin şu anda bahtiyar olduğunu görüyorum”

Fatsa Off-Road Spor Kulübü Başkanı Üzeyir Erdoğan, gazetecilere, yarışların haddinden fazla evire çevire geçtiğini ve seyircilerin üstelik keyif aldığını düşündüğünü söyledi.

Off-road branşının adrenalini efdal aynı spor olduğunu dile getiren Erdoğan, “Adrenalini efdal olduğu amacıyla kendimizi arada bir taharri edemeyebiliyoruz. Uçanlar var, takla atanlar var amma gayet keyifli. Herkesin şu anda bahtiyar olduğunu görüyorum.” dedi.

Erdoğan, yarışlara katılımın efdal olduğunu vurgulayarak, “Havaların de güzelce olması nedeniyle birçok iklim ile ilçeden katılan sporcularımız ve onların dahi seyircileri var. O nedenle gayet domuzuna ve heyecanlı sabık yarışı seyircilerimizin keyifle izlediğini düşünüyorum. Şu anda 24 konkur aracımız, 48 sporcumuz var. 15 iklim ve ilçeden katılım var. Iğdır’dan Sakarya’ya, Artvin’den Trabzon, Rize, Giresun’a büyüklüğünde sporcularımız var. Fena Hâlde ve ateşli bir yarışma yapıyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Etkinlik, yarışlarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle sona erecek.Share: