İnegöl’den Muş’a gelip okulun ve öğrencilerin ihtiyaçlarını karşıladılar

İnegöl’den Muş’a gelip okulun ve öğrencilerin ihtiyaçlarını karşıladılar

MUŞ – Bursa’nın İnegöl ilçesindeki Elit Takım Okulları, içtimai güçlük projeleri çerçevesinde Muş’un Bulanık ilçesindeki Üçtepe İlkokulunu bağırsak ve dış boyasını yaparak, öğrencilere kışlık libas ve kırtasiye yardımında bulundu.

Toplumsal külfet projeleri çerçevesinde İnegöl Elit Kadro Okullarından 4 hoca ve 9 mektepli, Sisli Üçtepe İlkokulunu ülfet etti. Üçtepe Köyü İlkokulunda hususi benzeri kampanya imza atan takım, okulun iç ve dış alnaç boyasını yaparak, öğrencilere kışlık üst, bot ve kırtasiye yardımında bulundu.

İnegöl Seçkin Takım Okulları Hikmet Öğretmeni ve Umumi Heyet Başkanı Ömer Bostancı, mevrut irade konusunda Üçtepe İlkokulunu tercih ettiklerini söyledi. Ege ve öğrencilerin kampanyaya balaban bindi verdiğini tamlayan Bostancı, “Her sene tınlamalı namına düzenlediğimiz toplumsal ağırbaşlılık projelerimiz var. Bu projelerimizde alelumum kırsal kesimdeki ihtiyacı olan okulları tercih ediyoruz. Bağımlı ki okul seçerken bize talepler geliyor. Bu talepler doğrultusunda bizlerde cereyan ediyoruz. Mevrut benzeri rica üstüne bugün bizler buradayız. Gelen rica konusunda düzenlediğimiz kampanya ile burada okuyan bilcümle öğrencilere kışlık kıyafetler hazırladık. Okula bakir sıralar getirdik. Öğrencilerimiz ve velilerimiz kilolu anlamda bu kampanyaya destek verdiler. Bismillah dedik ve başladık. Üçtepe İlkokulu üzere getirdiğimiz sıraların kurulumunu öğrencilerimizle gelişigüzel yaptık, okulun dökülen, alıngan duvarlarının sıvasını ve alçısını yaparak dış ve iç cephe boyasını yaptık. Öğrencilerimize kışlık kıyafetlerini, botlarını ve kırtasiye malzemelerini dağıttık” dedi.

Bulanık’a ve bölgeye öğrencilerinin ilk defa geldiğini belirten Bostancı, “Buraya mevrut öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz ilk defa bu bölgeye geliyorlar ve bütünü bile gönüllü olarak bu kampanyaya dahil olup kendi istekleriyle buraya geldiler. Öğrencilerimiz ellerine fırçalarını, matkaplarını aldılar okulda tadilata girdiler. Öğrenci merkezli bire bir proje oldu bu. Rastgele öğrencimiz, seçkin sarıklı arkadaşımız bu projenin süresince olmaktan şişman tıpkı mutluluk, nazik tıpkı terane aldı. Öğrencilerimiz de buradaki ortamı görmüş oldular. Buradaki insanları, onların misafirperverliğini, sıcaklığını görmüş oldular, burayla bir kardeşlik bağı kurmuş oldular. Kampanyamıza verdiği destekten periferi İnegöl Belediyesine ve bizi burada çok adamakıllı tıpkısı şekilde ağırlayan Sisli İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğüne, Bulanık halkına teşekkürlerimizi sunarız” ifadelerini kullandı.

Bulanık İlçe Milli Eğitim Bilimi Idarehane Müdürü Mustafa Ercan ise yardımlarından kontekst İnegöl Elit Takım Okulları sarıklı ve öğrencilerine teşekkürname ederek, “Toplumsal etki projeleri neticesinde bizi seçerek onurlandırıp gururlandırdınız. Sizlere haddinden fazla teşekkürname ediyoruz” şeklinde konuştu.

Share: