Ilçebay Şahin’e ‘veda’ yemeği

Okumuş’ın Efeler ilçesinde ‘pitayanın babası’ adına maruf, birçok ekincilik projesine imza atan ve Antalya’nın Serik ilçesine atanan Efeler Kaymakamı Cemal Atmaca üzere üreticiler ve muhtarlar “veda” yemeği verdi.

Aydınlık’ın Efeler ilçesinde 4 yıldır kaza görevini ve Münevver Vali Yardımcılığı görevini yürüten Cemal Mecnunca, çalışmaları ve halkla çöz içe yaşantısı ile Efelerli vatandaşların gönlünde taht kurdu. Resmi aynı törende protokolde sunu civar sırada, yan pazarında vatandaşlarla bağırsak içe ahzüita yaparken, hafta sonu ise tıpkısı tarla ya da bahçede toprağı hareketli yada nişane hasat eden çiftçilerle aynı arada olan Efeler Kaymakamı Cemal Delicesine’in Antalya’nın Serik ilçesine atanması ise ilkin üreticiler görünmek üzere Efelerli vatandaşları üzdü.

Ilçebay Şahin’in atanmasının peşi sıra Efeler Ziraat Odası ve Efeler Muhtarlar Derneği tarafından tıpkı veda yemeği gerçekleştirildi. Yemeğe haysiyet konuğu olarak katılan Kaymakam Mecnunca’e Efeler tarımına yaptığı önemli katkılardan ortalık onurluk takdim edildi. Içtenlikle aynı havada gerçekleştirilen yemekte üreticiler ve muhtarlar Kaymakam Şahin’e teşekkür etti.

Yemeğin gerçekleştirilmesi nedeniyle herkese teşekkür fail Efeler Kaymakamı Cemal Atmaca ise, “Veda yemeğini düzenleyen Efeler Kültür Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu, Muhtarlar Derneği Başkanı Ercan Özçineli, Efeler İlçe Tarım Müdürü Mehmet Iyi ve emeği geçen herkese, katılım sağlayan zer muhtarlarımıza teşekkür ederim” dedi. – AYDIN

Share: