Hatay’da, depremde ölen eş polis güçleri ve iki kızı toprağa verildi

KAHRAMANMARAŞ merkezli depremde Hatay’da enkaz altında kalan polis memuru Emine Çankır (41), çocukları Şevval (15) ve Elif (10) ile yaşamını yitirdi. Ana ve 2 kızı, memleketleri Muğla’nın Marmaris ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verilirken, enkazdan gaileli kurtarılan baba Ömer Çankır’ın tedavisi devam ediyor.

Hatay İl Inanma Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Emine Çankır, eşi Ömer, çocukları Şevval ve Elif’le alay malay depremde yıkılan evlerinin enkazında kaldı. Kontrol- kurtarma ekipleri, Emine Çankır ve 2 çocuğunun camit bedenine ulaşılırken, dertli kurtarılan ve hastaneye kaldırılan Ömer Çankır ise tedaviye alındı.

Türk bayrağına sarılı asıl ve kızının cenazeleri, toprağa çıkmak için memleketleri Muğla’nın Marmaris ilçesine getirildi. Armutalan Camii’nde meridyen düzlemi planlı törene Çankır’ın babası mütekait polis güçleri Yaşar Altıok ve yakınlarının yanı sıra Marmaris Kaymakamı Ertuğ Mehabet Aksoy, Aksaz Deniz Hakikat Komutanı Tuğamiral İbrahim Halas Bayram, Kıyı Asayiş Cenup Ege Grup Komutanı Ilçebay Süleyman Ercan, Muğla İl Itimat Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, DÜRÜST Fırka Muğla İl Başkanı Adım Mete, güven ve güllabi ekipleri, siyasi partiler ile sivil cemiyet kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Emine Çankır, çocukları Şevval ve Elif’in cenazesi, kılınan namazın peşi sıra Armutalan Mahalle Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Share: