Gümüşhaneli torunlar ilk kez cimnastik sporuyla tanıştı

Gümüşhane’de kente ilk defa atanan cimnastik antrenörü ile birlikte cimnastik sporu ile tanışan kollar dörtköşe mesafe geçirdi.

Gümüşhane’de, Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde kente ilk defa atanan cimnastik antrenörü çalışmalarına başladı. Yenişehir Stadyumu’nda hazırlanan eğitim bilimi parkurunda çocuklara yetişek veren ve cimnastik sporuyla tanıştıran çalıştırıcı Derviş Emre İlhan çalışmalarla alay malay Gümüşhane’den cimnastik sporunda kalburüstü sporcular çıkaracaklarını söyledi. Cimnastik sporu ile ilk kez tanışan ve haftanın 3 gününde çift alıştırma özne 4 ve 8 gözyaşı aralığında füru ise tıpkısı yandan yetişek alırken tıpkı yandan da ahenkli çatlak geçiriyor.

“Gümüşhane’de cimnastiği sunma bereketli yere getireceğiz”

İlk görev yerinin Gümüşhane olduğunu ve kentin geçmiş alıştırma antrenörü olmaktan mutluluk duyduğunu anlatan Alperen Emre İlhan, “Görevime 4 kamer önceki evvel görev yerim olan Gümüşhane’de başladım. Bunun çın gururu ve mutluluğu içerisindeyim çünkü Gümüşhane 150 bin nüfusu olan ufak tıpkısı ilimiz. Gümüşhane’ye önce atanan cimnastik antrenörü yerine sorumluluğumun farkındayım bunun amacıyla elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyorum, inşallah Gümüşhane’de cimnastiği bildirme gani yere getireceğiz” dedi.

“Bakir sporları keşfetmeleri açısından haddinden fazla iyice tıpkısı tertip”

Cimnastik sporunun çocukların sosyalleşmesi hesabına cesim bir etkinlik olduğunu söyleyen iye Salih Devir, “Çocuklarımız evde tabletle, bilgisayarla oynamaktan asosyal bire bir kuzuluk geldiler. Hele yaz dönemlerinde çocukların sosyalleşmesi yerine, eskimemiş sporları keşfetmeleri açısından çok fena hâlde tıpkı yapılanma hocamıza ve ayrıksı yetkililere bu imkanları sundukları amacıyla teşekkürname ediyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Cimnastik sporundan memnun kaldığını söyleyen Göknur Aşırtı (8), “Cimnastiğe başladım, kâh hareketler öğrendik, cimnastik sporundan memnunum hocamı seviyorum” ifadelerini kullandı. – GÜMÜŞHANE

Share: