Öğrencilerin notları duygulandırdı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yer sarsıntısı bölgelerine öğrenciler marifetiyle gönderilecek gerekseme malzemelerinin arasından çıkan notlar duygulandırdı.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin etkilediği bölgelere Bodrum’dan gerekseme malzemeleri desteği sürüyor. Bodrum’üstelik eğitim bilimi gören minik öğrenciler dahi deprem bölgesindeki arkadaşlarına çul ve betik gönderiyor.

Kıyafetlerden ve kitapların arasından sâdır notlar ise duygulandırıyor. Depremzede arkadaşları için kılık çizen Bodrumlu öğrenci Ebrar Hanım Çokbilmiş, şu notu yazdığı görüldü;

“Selam öncelikle herkese eski olsun. Haddinden Fazla üzüldüm. Size gönderdiğimiz atkıları annem ördü. İçinizi ısıtması dileğiyle. Sizlere gönderdiklerimiz, inşallah ongun dirimlik. Sizlere dualar ediyoruz. İyi ve bahtiyar olmanız dileğiyle. Kalbimiz sizinle.”

1999 yılındaki depremi işlek Köktürk Adnan Zor isimli yurttaş ise “99’u yaşadım, yüreğim hararet. Ama dallı güllü olacağız. Biz neler atlattık. Sizi seviyorum canlar. Kapım de sarih aşım üstelik pişmiş sizi bekler. Cenabıhak yardımcınız olsun.” notunu yazdığı görüldü.

Öte yandan Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bodrum’a yerleşen aileler ve çocuklarına giyit ulaştırmaya başladı. Örtüsüz Kayıt Erişme Sergisi isimli çalışmada, Bodrumlular vasıtasıyla verilen kıyafetlerin evlere ve otellere mevrut depremzedelere ulaştığı bildirildi. – MUĞLA

Share: