‘Gençlik Burada’ buluştu

Türkiye Toyluk Vakfı (TÜGVA) gelenekselleştirdiği “Cahillik Buluşmalarının” 6’ncısını, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleri ve 81 ilden 25 bin gencin katılımıyla Sinan Fazilet Spor Salonu’nda gerçekleştirdi.

Güne Ayasofya Camii’nde sabah namazında buluşarak başlayan çoluk çocuk, peşi sıra Bilgisizlik Buluşması’ndaki yerlerini aldılar. Ebuzer Aktaş’ın sunumuyla gerçekleştirilen programda, Serdar Tuncer, Savacı Aydemir ve Grup Aksiyon fon aldı.

Programa, Toyluk ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Tecim Bakanı Mehmet Muş, Ekincilik ve Orman Bakanı Ünite Kirişçi, İstanbul Milletvekilleri İffet Çelik ve Fatma Betül Sayan Kayaç, TÜGVA YİK Üyesi Necmeddin Bilal Erdoğan, AK Tümen Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, TBMM Selim Fırka Kadro Başkanvekili Ateş Parçası Ünal, YANLIŞSIZ Fırka İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, bir nice STK Temsilcisi ve bir nice üst düzey beşer katıldı.

Kardeşlik, temas ve beraberliğin dolay planda olduğu programda, gençlerin enerjisi ile alay malay kasırga kırcı dakikalar yaşandı.

“Yıpranmamış coşku, kullanılmamış başlangıçlar”

TÜGVA 5. Olağan Genel Müesses’nun bile gerçekleştirildiği programda, Komutan Enes Eminoğlu görevini Başbuğ Yardımcısı İbrahim Beşinci’ye devretti. Fariza devri ile bu arada TÜGVA’nın yıpranmamış Yönetim Kurulu birlikte deşifre oldu.

Görev süresi boyunca gençlerle olan güzel anılarından bahseden Başkan Enes Eminoğlu, “Bizler, bu mücadeleyi tıpkısı alem yarışı namına gördük. Bundan Sonra, emaneti devretmenin vakti geldi. Bu bayrağı teşkilatımızdan gelen bulunmaz ülkü arkadaşım İbrahim Beşinci kardeşime sizlerin nezdinde kalbim mutmain tıpkı şekilde gönül ediyorum. Kullanılmamış dönemde vakfımızın çok elan ongun bir noktaya geleceğine gönülden inanıyorum. Bu vesile ile yıpranmamış dönemde fariza algı hep kardeşlerimize de başarılar diliyorum” sözleriyle görevini devretti.

Görevi devralan bakir Komutan İbrahim Beşinci ise, “Biz bu umumi kurulda tıpkı ailenin fertleri kabil birleşmiş bulunmaktayız. Bu karı, TÜGVA el birliği ailesidir Mutekit kardeşliği yersiz tıpkısı hezel değil, Kuran-ı Kerimde Rabbimizin bedihi emridir, Bugüne kadar olduğu kadar çıktı da emr olunduğumuz için beraberlik çizgisinde yürümeye devam edeceğiz. Çünkü bu kere adalet yoludur, çetindir; menzili, mücadelesi derindir! Bu kutlu yolda Cumhurbaşkanımız kadar tıpkısı liderle ve serden geçen kardeşlerimle yürüyecek olmanın onurunu yaşıyorum “dedi.

“TÜGVA, bu ülkenin yer yüce kurumsal markalarından biridir”.

Bakir Komutan İbrahim Beşinci, konuşmasına şöyle devam etti:

“Zaman TÜGVA, 81 toprak ve 571 ilçedeki temsilcilikleriyle, bünyesindeki 41 yetersiz, 40 icathane, 80 kahve, 300 deneyimsizlik merkeziyle, 300 bini aşkın üyesiyle ülkemizin arz şişman gençlik hareketi haline gelmiştir.” diyen Recep Tayyip Erdoğan, sözlerine “TÜGVA, bu ülkenin ve dostlarının gençlerini, milletimizin ve onunla alay malay bilcümle insanlığın hayrına icraat yürütecek bilince ve birikime sahip geçirmek için verdiğimiz mücadelenin yeryüzü koskocaman kurumsal markalarından biridir.” – ESKİŞEHİR

Share: