Edremit Belediyesi’nden Şişko Sünnet Töreni

Edremit Belediyesi tarafından 9 Ilkgüz ilçenin antagonist işgalinden kurtuluşunun 100. sene dönümü kapsamında planlı toplu sünnet töreninde 48 bala sünnet ettirildi.

Edremit Belediyesi marifetiyle mahalle muhtarlıklarına yapılan başvurular neticesinde Sosyal Arkalama İşleri, Firez ve Keyif İşleri Müdürlükleri koordinesinde güzeşte hafta şifahane içinde sünnetleri yaptırılan 48 çocuk üzere tamlık gelenekler adına getirildi. Zeytinli Dağ Bayır Dernek Salonu’ndan düzenlenen cümbüş öncesinde geleneklere uygun şekilde davul zurna eşliğinde barhana düzenlendi. Arkası Sıra doğum okutulup keşkek pilav dağıtıldı.

Zeytinli Dağ Bayır Dernek Salonu’nda düzenlenen şölende Edremit Şehremini Selman Hasan Aslan, eşi Oya Arslan, Uray Başbuğ Yardımcısı Tayfun Gerkuş, sedir üyeleri, CHP Edremit İlçe Başkanı Deniz Itibar Özcan, İyi Parti Edremit İlçe Başkanı Oğuzhan Civgaz çocukların ve ailelerin yanındaydı.

“SEVİNCİMİZİ VE HEYECANIMIZI BİRLİKTE PAYLAŞMANIN MUTLULUĞUNU YAŞADIK”

Palyaço Papi ve canlandırma ekibi ve mütenevvi etkinliklerle gönüllerince eğlenen çocuklara Başbuğ Arslan saat dürü etti. Arslan yaptığı açıklamada “Tüm gelenekleri namına getirerek düzenlediğimiz Dolgun Sünnet Şöleni’nde çocuklarımız ve aileleriyle doyasıya eğlenirken, sevincimizi ve heyecanımızı gelişigüzel paylaşmanın mutluluğunu yaşadık. Sünnet şölenimize bindi olan hayırseverlerimize teşekkürname ediyorum. Sünnet olan çocuklarımıza metin ve bahtiyar benzeri ati diliyorum” dedi.

Share: