Diyarbakır’da sıcaklarla birlikte ayn kuruluğu şikayeti pik seviyede

Diyarbakır’üstelik sıcaklarla birlikte göz kuruluğu şikayeti maça seviyede

Çılgın sıcaklar ayn sağlığını etkiledi

Op. Dr. Yusuf Onaylama:

“Göz kuruluğu şikayeti Ağustos ayıyla alay malay genişlik efdal seviyeye ulaşmakta”

DİYARBAKIR – Diyarbakır’da baş döndürücü sıcaklar göz kuruluğu rahatsızlığındaki artışları bile yanı sıra getirdi. Op. Dr. Yusuf Diploma, korunmak üzere çağ gözlüğü ve ara sıra aksiyon kollarında çalışanlara koruyucu gözlükler önerdi.

Güneydoğu Küçük Asya bölgesi aşırı sıcakların etkisi altındayken Diyarbakır’da de sıcaklar 40 derecenin üstünde seyrediyor. Lüks sıcaklar birçok hastalığı tetiklerken bunlardan biri birlikte ayn kuruluğu. Selahattin Eyyubi Mehabet Hastanesi’nde Göz Hastalıkları Bölümünde vazifeli Op. Dr. Yusuf Müsaade, aşırı sıcaklarla alay malay ayn kuruluğu şikayetlerinin artığını ve Ağustos ayıyla gelişigüzel yeryüzü yüksek düzey olduğuna özen çekti.

Dr. Onay, ayn kuruluğu, gözü nemlendiren gözyaşı tabakasının birkaç olması yahut gözyaşı kalitesinin viran olmasına sadık hastalarda tanıdık yanma, ağrı, inkıraz, kızarıklık kadar genel şikayetler olan tıpkısı çor olduğunu söyledi. Dr. Onaylama, “Diyarbakır’üstelik gözlemlediğim kadarıyla kesif görülmekte. Bahar ayından beri alerjiyle birlikte benzeri artış görülmekte. Bu konuyla ilgili alelhusus ayrımsız aydır çok müracaat olmakta. Ayn kuruluğunun anne sebepleri evet yaş az, evet üstelik gözyaşı var ama kalitesi kenef. Sıcaklarla bu arada gözün üstündeki gözyaşının buharlaşmasının artmasıyla göz kuruluğu şikayeti gittikçe artmakta. Ağustos ayıyla alay malay bildirme erdemli seviyeye ulaşmakta. Göz kuruluğu olan hastaların sene içinde bu şikayetleri var. Yaz aylarında hastaların umar ihtiyacı, doktora müracaat ihtiyacı daha dahi artmakta” dedi.

“Mevsimsel işçilerde göz kuruluğu çokça henüz aşkın görülmekte”

Elan önceki ayn kuruluğu sıfır hastalarda birlikte bu aylarda merhem çekmek amacıyla müracaat yapıldığını tabir eden Dr. Onaylama, “Havuza girdikten sonradan, göl sularına girdikten sonraları bize gelen hastalarda tıpkı derinti viral konjektif dediğimiz gözlerde ağrı, çapaklanma, göz kapaklarında şişme ve yer çokça insanların bu arada girdiği yerlerde oluyor. Normalde yüzerken akman sıfır akarsu kaynaklarında gözün mecbur tutulmasında fayda var. ya da yüzme gözlüğü kullanılabilir. Tarlada güneşin altında müteharrik mevsimsel işçiler bu kabilinden durumlarda göz kuruluğu çokça elan fazla görülmekte. Bunların semptomları normal göz kuruluklarından elan aşkın. Zira bu hastalar güneşe artık aşkın maruz kalıyorlar. Gözyaşı buharlaşması aşkın oluyor. Bu hastaların damlaya daha çok ihtiyaçları oluyor. Bu işlerde çalışanlar nasıl kullanabilirlerse gündüz gözlüğü kullanmaları ama işini engelliyorsa koruma gözlüklerini önermekteyiz” şeklinde konuştu.

Share: