Sultangazi’de sivrisinek gibi haşerelerle savaş bitmeme ediyor

Sultangazi Belediyesi ekipleri ilçenin çıkmaz ve caddelerinde ilkin sivrisinek ve karasinek koyulmak amacıyla böcü türleriyle ayrımlı ilaçlama yöntemleri kullanarak savaş ediyor. İlçede ekipler dönüşümlü fiilen 7 çevrim ilaçlama yapıyor.

Kanatlı haşerelere karşı ULV araçları tüm sokak ve caddeleri gezerken hamam böceği gibi haşerelere cebin bile hele kaytak yerlerde ilaçlamalar yapılıyor. Sivrisineklerin ve karasineklerin çoğalmasını engel olmak amacıyla, ULV ilaçlamasının beraberinde larvalara karşı dahi akarsu birikintileri ve cansız sularda larvasit uygulaması yapılıyor. Fareler üzere ağılı tabletler kullanılırken, bu tabletlerin çocukların erişemeyecekleri şekilde yerleştirilmesine özen gösteriliyor.

Sultangazi halkının dosdoğru ve huzurlu ayrımsız yaz geçirmesi için haşerelere alın ilaçlama çalışmalarına vakar verdiklerini belirten Sultangazi Şehremini Av. Abdurrahman Dursun, “Ekiplerimiz, Sultangazinin cümle mahallelerinde, sokak sokak, ana yol ana yol ilaçlama çalışmalarına bitmeme ediyor. Farklı böcü türlerine alın değişik yöntemlerle mücadele fail ekiplerimiz, haftanın yedi günü çalışmalarını sürdürüyor. Yaz aylarında çoğalma eğilimi gösteren zararlıların komşularımızın sağlığına zılgıt oluşturmaması ve huzurunu kaçırmaması amacıyla ciddi aynı şekilde çalışıyoruz. Bulunmaz komşularımıza mıhlı, rahat ve mutlu bir yaz diliyorum” dedi.

Share: