Kırklareli’ndeki Atatürk Evi’ni ilkokul yılda 602 bin 227 dirilik görüşme etti

Kırklareli Belediyesince Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin bir namına inşa ettirilen Atatürk Evi’ni, 5 yılda 602 bin 227 emanet ziyaret etti.

Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, yaptığı bağlanmış açıklamada, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’te doğduğu lüp bir olan Atatürk Evi’nin 2018 yılında hizmete açıldığını belirtti.

Tüm vatandaşları Atatürk Evi’ni görmeye çağırma eden Kesimoğlu, “17 Familya 2018’dahi ziyarete açtığımız Kırklareli Atatürk Evi, 602 bin 227 kişiyi mihman etti. Bu evire çevire esere topluluk sâdır halkımıza şükranlarımla.” ifadelerini kullandı.

Atatürk Evi

Kentin evvel yerleşme yeri olan Plato Mahallesi’nde 960 metrekare düz üzerine 317 metrekaresi bağlı düzlük görünmek için tripleks mensur edilen evde, Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk, Zübeyde Kadın ve Yüce Kasıt Efendi’nin heykelleri bulunuyor.

Evde bir zamanda Atatürk’ün Kırklareli’ne geldiği dönemde kullandığı dirgen, kaşık, bardak, tabak kadar birçok vesile gereç de kayran alıyor.

Bahçesinde çiçeklerden oluşturulan Atatürk’ün imzasının bulunduğu evde, Atatürk’ün kullandığı demir tekerli traktörün bire bir benzeri üstelik sergileniyor.

Share: