Denizli evcil haberleri: Merkezefendi Belediyesi’nden Anlamlı Protokol

Merkezefendi Belediyesi ve Denizli Otacı Odası beyninde kadın ve çocuklara müteveccih keyif eğitimi üstüne iş birliği protokolü gerçekleştirildi. Belediye Reisi Şeniz Doğan, “Vatandaşlarımızın değme yönden bilinçlenmesi ve mıhlı hanay sürmeleri hesabına var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, ilçede kıvrak vatandaşların keyif bilincini tasarruf etmek amacıyla Denizli Tabip Odası Başkanı Fazıl Necdet Ardıç ile 24 Eylül 2024’e kadar sürecek olan bire bir protokol imzaladı. Gerçekleştirilen protokol sayesinde çocukların ve kadınların esenlik yönünden eğitim almaları sağlanacak.

İlçe sınırları içindeki birçok mahallede bakım veren Kadın Dirim Merkezleri’nde ve tesislerde, gebelik, çocuk sahibi olamama, mevlit sonrası devir, bala gelişimi, temas dönemde okul, ergenlik, yavru ve gençlerde kalın tanıdık hastalıklar, dünyaevi, kadının rastgele yaşında balkı, yaşlılıkta ruh sağlığı ve bağımlılık konularında söyleşiler ve seminerler gerçekleştirilecek.

“MERKEZEFENDİLİLER SAĞLIKLI SAHN SÜRECEK”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Metin ve bilinçli tıpkı kaza vizyonumuzla vatandaşlarımızı alanında ehlivukuf doktorlar ve eğitimciler tarafından bilinçlendirerek onlara dimdik hayat sürmeleri üstüne apotr oluyoruz. Sivil Cemiyet Kuruluşlarımız ile bu arada teşrikimesai zarfında çalışmalarımıza bitmeme ediyoruz. Denizli Tabip Odamız ve belediyemiz açısından bu protokolün Merkezefendili vatandaşlarımıza kandırıcı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Share: