CHP’li Bağımsız Milletvekili Özel’den AK Parti’ye sert aksülamel: Şeker nerede?

CHP Kadro Başkanvekili Özgür Hususi, bugün TBMM’birlikte basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilgilendiren değerlendirmeler yaptı. Hususi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Manisa’dahi üzüm fiyatını açıklarken MHP MYK Üyesi Mürtefi Tayyare’tan kuruntu aldığını ifade ederken, “Recep Tayyip Erdoğan, üzüm fiyatı verirken Sezgin Baran Korkmaz’ın ahbabı Şanlı Tayyare’a soruyor. Bay Kemal de Hür Özel’e soruyor. Bağımsız Milletvekili Özel, tarım odalarının maliyeti 25, 35 TL olursa servet kazanırlar, borçlarını öderler diyor. Recep Tayyip Erdoğan, üzümcünün düşmanına; Erkek Kemal, üzümcünün dostuna soruyor. Bunu Türkiye’deki bilcümle aksiyon ve işlemlerde tıpkısı şekilde temizlemek benzer” diye niteleyerek eleştirdi.

Özel’in konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

“GİRESUN’DAKİ İSYAN KAYDA DEĞERDİ”

Geri Giresun’daydık. Mefret ayrımsız Giresun vardı. Sayın Genel Başkanımıza, partimize gösterilen bağlam; Giresun’daki isyan kayda değerdi. Özellikle fındık fiyatları… İlan edilen fiyatların çokça altında gerçekleşen alımlar ve fındık üreticisinin, Giresun’un, bütün Ordu’nun sıkıntısı evvel hem Takım Toplantı’mıza hem esnaf ziyaretine hem üstelik Umumi Başkanımızın yapmış olduğu bütün mecbur toplantılara yansıdı. CHP olarak sınırlanmış tutulan Divan’in esasta münhal olması gerektiğini söyledik. Ama biz bu Divan’in temel uymazlık grubu yerine tatili değil çalışmayı tercih ettik.

O MİLLETVEKİLLERİNİN DURUMU AÇISINDAN HADDINDEN FAZLA ÜZÜCÜ

Divan vabeste olduğu için Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın vaat ettiği, muştu verdiği ama yapamadığı çok sayıda aksiyon birikiyor. Bu elbette Meclis iradesine tıpkı hürmetsizlik. DÜRÜST Fırka Grubu’nu kurşun askerlerden yolmak, kendilerine bindi veren MHP Grubu’nun kendisinin hangi istediği, vatandaşa ne kortej verdiği değil, sarayın ne değişmeyen verdiği yönünde düşünce kullanacağını öngörmek o milletvekillerinin durumu açısından haddinden fazla üzücü.

PARTİSİNİN MİLLETVEKİLLERİNE SORDU; ‘BAKALIM FİYATIMIZI MANİSALILAR BEĞENECEK Mİ’ DEDİ

Bu Sedir’i öz gündemine bilge olan, vatandaşın sorunlarını dinleyen, denge, fal görevini yerine getiren ve bunu kimseden biperva yapabilecek bire bir ayla sarmak için ayrımsız seçime ve ardından dahi güçlendirilmiş parlamenter cümle ile ilişik intikal döneminin yaşanmasına ihtiyaç olduğu belirgin. Fındık üreticisinin sorunu gibi benim seçme bölgem ama Manisa dışında Türkiye’da 10’dan çok ili ilgili tıpkısı dava var. Recep Tayyip Erdoğan, Manisa’ya geldi. Üzüm fiyatı açıkladı. Bu fiyatı açıklarken birlikte hem anlaşma ortakları MHP’nin Alaşehir’deki akıbet uray başbuğ adayına hem de kendi partisinin milletvekillerine sordu. Bakalım fiyatımızı Manisalılar beğenecek mi dedi.

PİYASAYI ANCA BİR ALLAK BULLAK ETTİ Kİ ŞU ANDA MANİSA’BIRLIKTE 19, 20 TL’DEN ÜZÜM SATILIYOR

Hepsi şappadak beğenecek, beğenirler dediler. ve Recep Tayyip Erdoğan, 27 TL’lik aynı fiyat açıkladı. Oysa sayın Genel Başkanımız, Manisalılar hangi istiyor diye Ekip Toplantısı’nda bana sorduğunda ben üzümün maliyetinin 25 TL olduğunu, bunu üstelik Manisa’daki bütün ziraat odası başkanlarının, ortamında MHP’lisi var, YANLIŞSIZ Partilisi, CHP’lisi, İYİ Partilisi var, onların değişik çalışmalarla belirlediğini, sayın Umumi Başkanımıza önceleri bildirmiştim. İki dolar karşılığı Türk lirası demiştik. O çağ 35 TL idi. Recep Tayyip Erdoğan gelip, 9 numaralı üzüme 27 TL vereceğiz, taban fiyatımız bu olacak dedi. Maatteessüf bu izah piyasayı öyle ayrımsız altüst etti ki şu anda Manisa’bile 19, 20 TL’den üzüm satılıyor.

BUNLAR YEMEDEN IÇMEDEN VATANDAŞI PERİŞAN ETMEDİLER, KENDİLERİNİ ZENGİN ETTİLER

O periyot Recep Tayyip Erdoğan döndü, esasta üzüm üreticisi değil, üzüm ihracatçısı olan birisine, MHP’nin MYK üyesi olan, akıbet seçimlerde Alaşehir Belediye Başbuğ adayı olan Yüksek Tayyare’a sordu, ‘Kaç liradan üzüm alıyorsun?’ Dedi ki o ‘6 TL’den gözyaşı üzüm alırım.’ İşte 4, 4,5 kilo. Oradan 27 TL’yi dolgunca tıpkı fiyat adına hesaplamışlardı. Zaman hep Alaşehir, bilcümle Salihli, Sarıgöl biliyor, o pres 4 TL’den üzüm alıyor. Yani 4 TL’den üzüm aldıkları amacıyla kuru üzümün zaten katıksız adına piyasadaki fiyatı 17 TL olarak oluyor. Zaman ark üzüm 19 TL’den, gözyaşı üzüm dedikleri kadar 6 TL’den değil, 4 TL’den alınıyor. Alaşehirli üzüm üreticisi dostunu, 2 dolar diyen CHP’liyi gördü, düşmanını da gördü. MHP’yi, onun MYK üyesini, DÜRÜST Fırka’nin milletvekillerini da gördü. Bunlar vakit kaybetmeden vatandaşı döküntü etmediler, kendilerini varlıklı ettiler.

UÇAK, DÖNÜP DOLAŞIYORSUN ÜSTELIK MHP MYK ÜYESİ SIFATIYLA, SEZGİN YAĞMUR KORKMAZ’I NİYE ANMIYORSUN

Mehabetli Tayyare izah yapmış, biz ona şurası sormuştuk; bak senin seçme kampanyana bindi verenlere bak demiştik. Alaattin Çakıcı orada, Mehmet Ağar orada, ‘cürüm işleri bakanı’ orada dedik, Korkut Eken orada dedik. Bu arkadaşların eş isimleri nerede geçiyor dedik, herkes anladı. Antrparantez, ayrımsız dahi Sezgin Yağmur Korkmaz orada dedik. Sabık hafta açıklama yapmış; birisi diyor ki terörle savaşım kahramanı, terörle mücadelede yaptığı işleri değil kim sonradan çevirdiği işlere bahis ediyor kavim. Tıpkı tanesi diyor, çok kızıl İçişleri Bakanı’mız, onun kimlerle fotoğrafı olduğu ortada. Mehmet Ağar’ın ne pozisyonlarda olduğu ortada. Alaattin Bıçakçı’nın birlikte hapisteyken elbet aftan yararlanıp çıktığı, hangi işlerle meşgul olduğu beyninde. Bunları söylemiş kâffesi süper herif diye. Anne Sezgin Yağmur Korkmaz var, kampanyanın finansörü. Oğlunun sünnet töreninin kirvesi. Diyor ki ‘Küçük Uçak’ın kirvesi kalkışmak beni haddinden fazla bahtiyar etti, Yüce Uçak merhametli, babayiğit, kendisi Alaşehir amacıyla aynı şanstır.’ Seçim kampanyanda geldi bindi verdi. Kampanyanda ödüller verdi. Mürtefi Tayyare, dönüp dolaşıyorsun dahi MHP MYK üyesi sıfatıyla, Sezgin Yağmur Korkmaz’ı niçin anmıyorsun?

ERDOĞAN, ÜZÜM FİYATI VERİRKEN SEZGİN YAĞMUR KORKMAZ’IN AHBABI ALİ UÇAK’A SORUYOR

DOĞRU Öğür’nin umumi başkanı, yanlışlık örgütleri ile temasta, Türkiye’nin başını birlikte şişman belalara sokan ve Süleymanoğlu birçok deyince kaçan, Türkiye’ye benzeri dönme önceki hususi yerine çağırıp terk ettikleri demincek Türkiye’nin muhakeme etmek üzere istediği amma elinden kaçırdığı birisi ile aşna fişne olan, onun sponsorluğunda Alaşehir Belediyesi’ne iştahlı olmuş birisine soruyor, üzümcünün geleceğini. Recep Tayyip Erdoğan, üzüm fiyatı verirken Sezgin Yağmur Korkmaz’ın ahbabı Ulu Tayyare’a soruyor. Erkek Eksiksizlik birlikte Mutlak Hususi’e soruyor. Müstakil Hususi, kültür odalarının maliyeti 25, 35 TL olursa dünyalık kazanırlar, borçlarını öderler diyor. Recep Tayyip Erdoğan, üzümcünün düşmanına; Bay Eksiksizlik, üzümcünün dostuna soruyor. Bunu Türkiye’deki bütün hareket ve işlemlerde aynı şekilde dercetmek cins.

BAKANLIK, CUMHURBAŞKANININ İMZALI MEKTUBUNU EVLERE SUNACAK

Giderayak pislik paçalarından akıyor. Eş Bakanlığı, ayrımsız tamim yayınladı. Dağıtım yerleri bilindik. Diyor kim 2022 yılından başlayarak millî ziyaret programımız var, müzaheret yapılan bilcümle evlere tek bir tane gireceksiniz. O evlerde Cumhurbaşkanımızın imzalı mektubunu sunacaksınız. Cumhurbaşkanının mektubu, sosyal arkalama yapılan ailelere. Bu eleştirilince tığ bu ziyareti seçkin sene yapıyorduk diyor. Cumhurbaşkanı, mektubunda bu uygulamayı ilk defa bu sene başlattık diyor. Yani bakanı yalanlıyor. Nezaret de kendi yazısında bakanı zaten yalanlıyor. Cumhurbaşkanımızın mektubunu verin diyor.

ALLAH HİÇBİR SİYASETÇİYİ BUNLARA TENEZZÜL BOY BOS HALE DÜŞÜRMESİN

Mektup, 2002’den beri yaptıklarını anlatıyor. AKP propagandası. Düşünün tıpkı ülkede yoksullar var, 2002’da henüz kuduz, 3 milyon aileye müzaheret yapıyorlarmış, şimdi 5,9 milyon aileye kullanılmış bu. Yani yoksulluğu elde etmek değil, müzaheret düz ocak sayısını iki katına çıkartmak ile övünen ayrımsız acayip hükümet. Biz size 2002’den beri şunları, bunları yapmış, bir oyu bize verin dememiş Recep Tayyip Erdoğan. Bir partinin umumi başkanının 2023 yaymaca mektubunu Eş Bakanlığı’nın 81 ildeki 975 ilçedeki temsilcilerinin tekerlek tekerlek yoksul ailelere gidip propaganda yapacakları bir sürecin içerisindeyiz. Allah tek siyasetçiyi bu ağıl, bu duruma düşürmesin. Bunlara tenezzül kiymetiharbiye ayla düşürmesin. Bunlara hangi Erbakan tenezzül etti hangi Süleyman Demirel hangi Bülent Ecevit hangi Turgut Hususi tenezzül etmişti. Evvelden buna tenezzül fail bir yegâne siyasi yok.

ŞU ANDA UZANIM ŞU, ŞEKER HASTALIĞI NEREDE, NAMEVCUT, SERVET NEREDE YOK

Giresun’dahi arıcılar geldiler, ‘SELIM Tümen aracılığıyla dolandırıldık’ dediler. Tarım, Hayvancılık ve Arıcılık Platformu diyerek aynı dünya var. Arıcılara, sıkıntılı şeker taahhüttü ile Türkiye’nin ciharıyek birlikte yıl esasen itibaren dünyalık toplamışlar. 81 ilde yapmışlar. Umumi başkanları Mustafa Sarıoğlu, onursal genel başkanları SELIM Parti Kültürlü Milletvekili Dayanabilen Güç. Diyorlar ki şeker hastaliği fiyatları çokça arttı, siz bize paraları verin, tığ Cumhurbaşkanımızın yardımı ile lüzumlu görüşmeleri yaparak, kim yapıyorlar üstelik sonradan, size karışık şeker alacağız, arıcıların gerekseme duyduğu şeker hastaliği bu enflasyondan etkilenmeyecek. Arıcılar bu krizden çıkışın yolunu Dayanabilen Ağır’a istinaden AKP’nin bir milletvekilinin işin zarfında olduğunu görerek işin içine giriyorlar. Şu anda uzanim şu, şeker hastaliği nerede, bulunmayan, servet nerede namevcut. Paramı ver, mal bulunmayan; şekerimi ver, şeker bulunmayan. Arıcılar, pahalı şeker hastaliği almamak amacıyla yatırdıkları paralarından üstelik oldular ve şimdi arılarına şeker hastaliği alamıyorlar. DÜRÜST Fırka Mebus Dokuz Canlı Çetin, ‘Benim bu konularla tek ilgim bulunmayan’ demeye başlamış. Amma, içtimai iletişim araçları hesabı öyle söylemiyor. Güç, sosyal iletişim araçları hesabından TAHAP Umumi Başkanı ile gelişigüzel bu amaçla Tarım ve Orman Bakanı Yardımcısını musahabe etmiş. Yine Genel Başkanı Mustafa Sarıoğlu ile çalışmaları beraberce değerlendirmiş. İkisinin fotoğrafı var. Alay Malay Türkiye Ekincilik, Hayvancılık Federasyonu konuşma toplantısına katılmışlar. Yanlarında (AKP) İzmir Saylav Cemal Bekle birlikte varmış… ve şaşılmayacağı üzere çekinmezlik vermek isteyen dolandırıcıların verdiği üzere Süleyman Soylu’ya gidip bindi istemişler. Cürüm işleri bakanımız üstelik bu karenin ortamında var.

BU NUKUT NE ANTLAŞMA ÖDENECEK, BU ŞEKERLER NE DEVIR VERİLECEK

Şimdi Mukavemetli Yavuz diyor ki benim bu işlerle ilgim bulunmayan. TAHAP paraları toplamış, arıcıların şekerini vermiyor, Giresunlu arıcılar güzeşte isyandaydı. Bize 40’ın üstünde ilden geldi. 81 ilde bunlar mal toplamışlar ve ödememişler. AKP’nin sözcüsünden, ekip başkanvekillerinden bu konuya bir küşayiş getirmelerini, bu nukut ne ahit ödenecek, bu şekerler hangi antlaşma verilecek bunu bire bir öğün henüz altını çizerek temenni ediyoruz.

CANDAN’I ŞİKAYET FAIL KİŞİ TOGO KULELERİNİN SAHİBİ

Devleti hususiyet dışına çıkararak yönetmeye alışmış Süleyman Soylu, kim bunu muhtarlara üstelik söylemişti, ‘yıkın evi, değişmeyen peşinden gelsin’ demişti. Mimarlar Odası Ankara Idarehane Başkanı Tezcan Karakuş Samimi, onun başına gelenleri halkoyu ile paylaşmak durumundayız. İçişleri Bakanlığı Yüksek Sıkı Oturmuş, Çankaya Belediyesi’nde çalışan Samimi’ı, ‘belediyedeki işine gitmediği’ gerekçesiyle memuriyetten atmış. Candan’ı şikayet eden kişi TOGO kulelerinin sahibi. Çünkü Candan, onun başkanlığındaki Mimarlar Odası, başvuru yapmıştı. O başvuru sebebiyle TOGO kulelerindeki iş ortaya balkon ve karar kararı ile haksızlık ortaya çıkmıştı.

DANIŞTAY KARARINA KARŞIN İÇİŞLERİ BAKANLIĞI, PERSONELİ OLMAYAN BİR VAZIFELI HAKKINDA BU KARARI VERMİŞ

TOGO kulelerinin sahibi sayın Gönülden’ı şikayet etmiş, bunun konusunda Çankaya Belediyesi bire bir sormaca başlatmış ve sormaca sonucunda için iş yapmaya ister görmemiş. Zira öyle işe gelmeme kabilinden bire bir tayin olmamış. Buna karşin İçişleri Bakanlığı, denetmen yollamış, soruşturma kâm etmiş, vekillik vermiş. Emanet Danıştay’a başvurmuş; Danıştay soruşturmaya gerek yok demiş. Bunu tahrip etmiş. Danıştay kararına karşin İçişleri Bakanlığı, mahkeme kararı kararını hiçe sayıp zat personeli sifir bire bir görevli üzerine bu kararı vermiş. Bu ilk vukuatları değil. KHK ile atılmış olan ama OHAL Komisyonu vasıtasıyla göreve reddetme edilen personeli göreve başlatmıyor İçişleri Bakanlığı. Şiddet kararı ile göreve iadeli alanları da başlatmıyorlar. Bu konuda ombudsmana yapılan İçişleri Bakanlığı aleyhine sonuçlanıyor.

AKP’Yİ MUHAFAZA-İ İSLAM HAREKETİ DİYE BİR AKINTI YÖNLENDİRİYOR

Daha ilk 14 festival iptal etmişlerdi. Müdafaa – i İslam Hareketi… Biz tahrip ettirdik deyip övünüyorlar. en son Fethiye’deki Gündeş Fest iptal edildi. Önümüzdeki seçimde fikir kullanacak bilcümle gençlere söylüyoruz, hep tendürüst kardeşlerimiz beyin, ifade özgürlüğünün, sanatın bilcümle yanındalar. AKP’yi Sahabet-i İslam Hareketi diyerek bire bir akim yönlendiriyor. Bu festivalleri halel ettirip bilahare üstelik karşısına geçip nesil atıyorlar. Sizlerle dümen geçiyorlar… İptal edilen bu festivallere gidemeyen bütün gailesiz kardeşlerim bilsin kim 20 yıl evvel DOĞRU Parti geldiğinde biricik curcuna fesih edilmiyordu. 20 sene evvel yapılan bu festivallerin kâffesi abat abat yapılıyordu. 20 yıl sonra 10 katına çıkması lazımken Türkiye’bile gençlere festival yaptırmayan ve onlara iftira eden tıpkı zihin var. AKP ve MHP’nin Türkiye’yi getirdiği noktada çoluk çocuk curcuna yapamamakta, iktidara mail artist değilsen konserlerin fesih edilmektedir. Bunları hem gençlere hem temel-babalarına hem nenelerine-dedelerine şikayet ediyoruz. Artık bu işi çözerse sandıkta gençler ve onların büyükleri çözer. Ne etki hangi hususiyet ne bizi dinliyorlar hangi de özlük içlerindeki beş altı kıta aklıselim insanı dinliyorlar. Şuurlarını kaybetmiş durumdalar.

20 YILDA TUTAN BİR SUNUM MUTEDIL VADELİ PROGRAMI BULUNMAYAN

Yönetmeyecekleri tıpkısı dönem amacıyla Itidalli Vadeli Programı ilan yazar yapamadıklarını bize karı ödevi yerine vermişler. Başımızla gelişigüzel o Ölçülü Vadeli Program’dahi hangi üstenme ediliyorsa onu ve daha iyisini yapmayı CHP taahhüt ediyor. Recep Tayyip Erdoğan, hiç alçalma etmesin. 20 yılda tutan tek Orta Vadeli Programı bulunmayan. Ayrımsız tanesi tutak, 2025 hedefleri için, o dahi biz iktidarda olduğumuz üzere.”

“CHP’NİN GÖRÜŞLERİNİ SAYIN GENEL BAŞKAN, SAYIN PARTİ SÖZCÜMÜZ VE ÜÇ KADRO BAŞKANVEKİLİ AÇIKLAR”

HDP’ye vekâlet verileceğine müteveccih iddialar üzerine Özel; “CHP’nin görüşlerini sayın Genel Başkan, sayın Parti Sözcümüz ve üç kadro başkanvekili açıklar. CHP’nin somutlaşmış çıkışlı organlarında görüşülmüş, karara angaje, MYK eliyle benimsenmiş ve sayın Umumi Komutan aracılığıyla kamuoyuna duyurulması akıllıca görülmüş görüşlerini üç ekip başkanvekilimiz, Parti Sözcümüz ve sayın Umumi Komutan’dan duyabilirsiniz. Bunun dışında yapılan değerlendirmeler, zatî değerlendirmelerdir. Bunun ötesinde yapılan temas molekül spekülasyondur. Sayın Gürsel Tekin’in orada yaptığı açıklama da kendisinin şahsi değerlendirmesidir” dedi.Share: