Giresunlu Esnaf: “8 Aydır Kiramı Cepten Veriyorum. Kapatacağım”

Giresun’birlikte tuhafiyecilik yapan Hatice Tanıdık Doğan, “Bu dükkanı açalı 8 ay oldu ama hep cebimden veriyorum kiramı. Kirasının çok şiddetli yüksekliği namevcut amma icap istemez yetmiyor. Gelir harcama dengemiz tutmuyor” diye niteleyerek veca yandı.

CHP Niğde Mebus Ömer Fethi Gürer ve Yozgat Milletvekili Yüce Keven, Giresun’da esnafı musahabe ederek dertlerini dinlediler. Sorunlarını CHP’li milletvekillerine anlatan tuhafiyeci Hatice Yâr Doğan, şöyle konuştu:

“Bu dükkanı açalı 8 kamer oldu amma hep cebimden veriyorum kiramı. Kirasının çokça ölçüsüz yüksekliği bulunmayan ama lüzumlu istemez yetmiyor. Sağlık harcama dengemiz tutmuyor. Azrail olayı var ama iplerin fiyatı erdemli şudur, budur daha çok alamıyorlar. Alamayınca birlikte daim cepten icar ödemek çokça ağırlık bundan sonra. Mevrut sorup gidiyor. 3 parça kayran bayanlar daha çok 2 şerha alıyor. Buraya yeni yol olarak dedim kim ışıklandırma olsun, cıvıltı olsun hassaten diğer esnaflarla da görüştüm ihtimal bakir öğün kaybı bu yüzden bile tür diye düşünüyorum. Esnafların hepsinde sıklet var bire bir biricik kul değil.”

“BUYURMAK Kİ AYNI SIKINTIYI SİZDE YAŞIYORSUNUZ”

Milletvekili Gürer ise, “Esnafı mülakat ettiğimizde ekonomik anlamda vatandaşın daralan bütçesiyle çalım yapmadığını, namına ürün koyarken bile fiyatlı aldıklarını bu nedenle ağırbaşlılık yaşadıklarını anlattılar. Emreylemek ki aynı sıkıntıyı siz dahi yaşıyorsunuz” dedi.Share: