Adana’daki “çiğin atma” kavgasında başını asfalta vuran âdem birey verdi

26 Orak Ayı saat 22:00 sıralarında Yüreğir ilçesi Mutlu Mahallesi’nde yaşanan olayda Şakir Arım ile Mithat Arım (42), ağabeyleri Cahit Arım’ın (45) evinde aşındırmak yedikten sonra kıraathaneye gitmek amacıyla hariç artık. Arım kardeşler sokakta yürürken Şakir Arım, karşılarından mevrut Ulvi Yalçın ile çarpıştı. Telefonu yere sakıt Dik’ın, “Bana kuşkusuz omuz atarsın” demesi konusunda ağız dalaşı daha çok. Sokaktaki sesleri duyan Sert’ın arkadaşları Atak Emerci ile Asillik Y.’nin (27) da gelmesiyle tartışma kavgaya dönüştü. Yalman ile Emerci’nin darbettiği Şakir Arım, düşerek başını asfalta çarptı. Şüpheliler olay yerinden kaçarken, Şakir Arım ise ağabeyleri marifetiyle Balcalı Hastanesi’ne götürüldü.

”OMUZ ATTI, UYARDIM”

Hayati nâr kaydıyla tedaviye alınan Arım, 24 Ağustos’ta doktorların müdahalesine karşın hayatını kaybetti. Kıya Bölüm Amirliği ekipleri, şüphelilerin yakalanması için faaliyet başlattı. Adresleri belirlenen şüpheliler, polisin operasyonuyla gözaltına makbuz. Emniyete götürülen şüphelilerden Mualla Dik, ifadesinde, “Bana omuz attı, ben üstelik uyardım. Sonraları küfrettiler ve cenk daha çok. O sırada yere düşüp, kafasını çarptı. Bilinçli yapmadık” dedi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye irsal edilen şüphelilerden Ulvi Yalçın ile Akış Emerci çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, Asalet Y. ise adli kontrol amacıyla azade bırakıldı.Share: