Babasını kazada kaybeden Farklı Ulusoy, davayla ilgilendiren delil toplanmadığını argüman ederek başkaldırma etti: Bu işin peşini bırakmayacağım

Ünlü model Sair Ulusoy’un babası emekli miralay Haydar Ulusoy, Ankara’nın Çankaya ilçesinde uzaktan geçerken bire bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybetmişti. Babasının ölümüyle yıkılan Ulusoy, “kaymakamlık değil, kıya” diye başkaldırı etti. Sürücünün yargılandığı sorun dosyasının beyyine toplanmadan bilirkişiye gönderdiğini argüman eden Ulusoy, sosyal medya hesabından peş peşe paylaşımlar yaptı.

“DELİL TOPLAMADAN DOSYAYI BİLİRKİŞİYE GÖNDERDİN”

Dava dosyasına vekil savcıya sitem fail Ulusoy, “Müddeiumumi Yusuf sana sesleniyorum; rahmetli lehine kanıt toplamadan, görüntüleri izlemeden neden dosyayı apar topar bilirkişiye gönderdin? Niçin takkadak sanık lehine olan delilleri dikkate aldın? Sonrasında etraflı tıpkısı izne çıktın! Sanığın ve yalancı şahitlerin neden yönlendirildiğini veya ifadelerinin yumuşatılmaya çalıştığım anlamamakla beraber gene söylüyorum! Cümle duysun; şarlatan üzere dalavere söyleyen dahi onun büyüklüğünde ayrıca ondan elan dahi suçludur… Bu hayat ki olursa olsun! Ben bu işin peşini bırakmayacağım! Seçme ki görevini kötüye kullanırsa onun bile adalet ettiği cezayı alması amacıyla uğraşacağım! Bunu yapanları birlikte herkesin bilmesini sağlayacağım!”

“DEĞME İFADE DEĞİŞTİREN KİŞİLERLE İLGİLİ İŞLEM YAPMAMAK KANUNLARA SAYGISIZLIKTIR”

“Türk adaletinin görevi kurala uyanı korumak ve namünasip cezalandırmaktır. Bunun diyanet, miftah, ırk, içtihat, yaş, cinsiyet ayırmaksızın yapılması gerekir… Bütün konkre deliller ve videoteyp görüntüsü ortadayken ifadelerini herhangi bir aktarılma her an muhavvil tanıklara tolerans gösterip haklarında muamele yapmamak mefret kanunlarımıza saygısızlıktır.”

“KAZAYI YAPIP BABAMI ÖLDÜREN SANIK HİÇBİR DELİL BULAMADI”

Çın davamızda ölmüş babamın ardı sıra, cümle somut delillere rağmen yargının yargıyı yanıltmaya çalışan sanık ve tanıklar için harekete geçmemesi kanunlarımıza büyük saygısızlıktır! Kazayı yapıp babamı öldüren maznun tek kanıt bulamamış vakit kaybetmeden biber dolması belirten şahitlerle suçsuz olduğunu iddia ederken tığ somut deliller ve üste videoteyp görüntüsüyle de bu şahitleri ve daima değiştirdikleri ifadelerini uymak ve onlara müsamaha gösterildiğini tutulmak durumunda bırakılıyoruz!”

Share: