Çadırkentte yürek ısıtan anlar! Sefo ve Aleyna Tilki, depremzede çocuklarla baziçe oynayıp yır söyledi

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler, 10 ilimizde sakil yıkımlara illet oldu. Depremde binlerce vatandaşımız hayatını kaybederken haddinden fazla sayıda karı da kullanılamaz arkaç geldi. Depremzede çocukları serbest bırakmayan Sefo ve Aleyna Tilki birlikte Hatay’a gitti.

OYUNLAR OYNADILAR

Çadırkente revan iki başarılı hanende, depremzede çocuklarla oyun oynayıp birlikte şarkılar söyledi. Çocuklara moral veren iki sanatçının o anları ise gelişmemiş sürede toplumsal medyada gündem oldu.

“ÇOCUKLARLA HİÇBİR ÖZDEK OLMAMIŞ GİBİ GÜLDÜK, EĞLENDİK”

Çocuklar dostça ederken yanındaki kız çocuğunun çabucak saçını okşamasıyla duygulanan Sefo ise yaşadığı o anları şu sözlerle anlattı: “Zaman benzeri davet konusunda İskenderun’daydım. çadırkentte çocuklarla buluştuk, hiçbir öz ham gibi güldük eğlendik ancak Tuana bana beklemediğim bir anda bana anca tıpkı madde yaşattı ki bunu tanım edemem. haddinden fazla güzelsiniz torunlar.”

OYUNCAK VE BAZIÇE ALANI DAYAMAK İÇİN YARDIM ÇAĞRISI YAPTI

Geçtiğimiz günlerde Instagram hesabından ayrımsız videoteyp yayınlayan Aleyna Tilki, depremzede füru üzere oyuncak ve oyun alanı yapmak üzere yardım istemişti. Ahbap derneği ile işbirliği eden Tilki, “Şu anda afet bölgesindeki çocukların oyuncaklarla ilgi kurup onlarla duygularını paylaşmaya, onlara sarılmaya çokça ihtiyacı var. Deprem bölgesine gidecek oyuncak yardımı üzere Ahbap’la oluşturduğumuz linke tıklayarak mal bağışı yapabilirsiniz” demişti.

Share: