Aşçının savuşturmak teknesini çaldılar

Afyonkarahisar’da dernek ve mevlit yemeklerine kemirmek servisi yaptığı minibüsü çalınan lokanta, savuşturmak teknesinin bir an ilk bulunmasını istedi. Asayiş kameraları marifetiyle araç altına alınan çalınma anında ise ayrımsız şahsın hırsızlıktan evvel sürekli lokantayı gözetlediği ortaya çıktı.

Olay, Sandıklı ilçesi Kraliçe mahallesinden geçtiğimiz Cuma haset meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, aşçılık yaparak geçimini sağlayan Ahmet Özer’e ilgili içerisinde dernek ve doğum yemeklerinde kullandığı ve içinde yemek takımlarının olduğu 03 LP 507 plakalı beyaz zehir renkteki minibüs çalındı. Özer, sabahleyin er saatlerde lokantasını beğenmek için geldiğinde minibüsünü otopark ettiği yerde göremeyince çalındığını anlayıp polise ihbarda bulundu. İhbar konusunda bölgeye mevrut ve fenomen durumunda inceleme yaparak asayiş kamerası görüntülerini inceleyici polis ekipleri minibüsün bulunması üzere faaliyet başlattı.

Yaşanan olayın ardından mütekellim Özer savmak teknesinin aynı zaman önceki bulunmasını istekle, “Cuma haset saat 05.30 sıralarında aracım kameralarda göründüğü kabilinden çalındı. Arabamın içeresinde 30 bin lira sermayem, düğün ve veladet yemeklerinde kullandığım takımlarım vardı. Bazen dernek ve mevlit rezervasyonlarımı nakzetmek zorunda kaldım. O açıdan çokça mağdurum. Yetkililerden müzaheret bekliyorum. Ayrımsız zaman evvel aracımın bulunmasını istiyorum. 4 çocuğumun rızkı idi. Hep birikimlerim buydu” dedi.

Öte yandan, yaşanan hırsızlık yadigâr ise aksiyon yerinin asayiş kameralarına yansıdı. – AFYONKARAHİSARShare: