DOĞRU Parti’li Özhaseki Kayseri’de konuştu Açıklaması

SELIM Tümen Genel Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Bizim derdimiz kendimiz değil, şahsımız değil, şehrin menfaatleri, milletin menfaatleri. Ümmetin derdi bizim derdimiz.” dedi.

Özhaseki, 35. Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Kayseri Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (KESOB) aracılığıyla Bünyan ilçesinde tarihi Melik Hanı’nda planlı şed kuşanma ve “yılın ahisi” seçilen Selahattin Koca’ya hilat giydirilmesi törenine katıldı.

Özhaseki, burada yaptığı konuşmada, Türk İslam coğrafyasının merkezi olan Küçük Asya’nun tapu senedi mesabesinde olan tarihi yayın içerisinde cömertlik şed kuşatma merasimi yapılmasının anlam taşıdığını söyledi.

Kardeş Evran Veli’nin Anadolu esnafı için koca olduğuna değinen Özhaseki, Kayseri’nin üstelik ticaret şehri kimliği ile öne çıktığını vurguladı.

Kayseri’nin yardımseverlik konusunda zirvede olduğuna değinen Özhaseki, şunları kaydetti:

“Bundan yekpare 27 sene büyüklüğünde önce Cenabıhak razı olsun sizler bu zavallı kardeşinizi şehremini namına seçtiniz. 21 sene uğraş ettim. Deminden birlikte eskimemiş kardeşlerimiz, arkadaşlarımız benzeri mücadeleyi devam ettiriyor. O günden bu tarafa sıdk üstüne, selamet üstüne, yararlı hangi varsa, filinta hangi varsa kapıyı açalım, çok ne varsa kapıyı kapatalım düsturuyla akıntı ettiğimiz içindir kim Kayseri zaman aynı başka site olmuştur. Başladığımızda pekâlâ tıpkı Kayseri’üstelik oturduğumuzu dizge biliyordur. Burada kâin herkesin berenarı yaşı yeter. Mafyaların şehri bölüştüğü, iki tarafta sağ ve sol mafyanın ilgisiz ettiği, arada abilerin çıktığı, uray ihalelerinin tamamının bu adamlar marifetiyle alınıp satıldığı, işe başlayacak müteahhitlerin da başına geçilip ‘şu parayı ver, yoksa bak karışmayız’ denildiği ortamlardan, belediye parklarının bu adamlar yoluyla işgalinin olduğu ortamlardan, bakım üretilemeyen, medyun belediyelerden bugün Tanrı’a çokça Paris’le yarışacak bir şehirle cebin karşıyayız.”

Bu başarının altında say ve gayretin olduğunu dile getiren Özhaseki, “Demincek 25-30 yıl geriye doğru benzeri bakın. Sizler bu işi fail arkadaşlarımız ortada bire bir kavgaya rastladınız mı, hayır. Bizim derdimiz kendimiz değil, şahsımız değil, şehrin menfaatleri, milletin menfaatleri. Ümmetin derdi bizim derdimiz. Arada tartışabiliriz, konuşabiliriz amma sonunda doğruyu bulup onu düzenlemek için bile çaba ederiz. Elhak başarının sırrı ikidir. Birisi iyi niyettir. Seçme aha ongun niyettir. İkincisi bile fedakarlıkla çalışmaktır.” ifadelerini kullandı.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ise Cömert Evran Veli’nin yaşadığı Kayseri’nin, ayrımsız nevi memleketi olduğunu söyledi.

Cömertlik kutlamalarının Kayseri’ye çok yakıştığını vurgulayan Çiçek, kentte benzeri turizm ve kültürel seferberliği başlatıldığını anlattı.

Çiçek, Kayseri’deki bütün değerlerin turizme kazandırılacağını ve bunun üzere canla başla çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Share: