Seyahatsever Projesiyle çoluk çocuk Afyonkarahisar’ı keşfediyorlar

Cahillik ve Spor Bakanlığı eliyle hayata geçirilen ‘Seyahatsever’ projesi ile Afyonkarahisar’da ücretsiz konaklamanın keyfini çıkaran gençler kenti doyasıya geziyor.

Özellikle Afyonkarahisar’ın İhsaniye ilçesinde mevcut Frig Vadisi ve Ayazini kasabasını gezen gençler, bir nice tarihi ve kültürel yeri üstelik konuşma ediyor. Kültürel ve tarihi güzellikleriyle 3 bin yıllık tarihi geçmişi kâin Afyonkarahisar ziyaretçilerini ağırlamaya bitmeme ediyor. Toyluk ve Spor Bakanlığı tarafından büyüklük genelinde hayata geçirilen ‘Seyahatsever’ projesi ile gençler, Afyonkarahisar Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü’ne ilişkin KYK yurtlarında 5 gün boyunca ücretsiz bir şekilde konaklayabiliyor. Hayata geçirilen Seyahatsever projesi yardımıyla bugüne kadar Afyonkarahisar’da 261 tendürüst konakladı. Gençlerin, yaz aylarını gezerek ve kültürel mirası tanımaları amacıyla hayata geçirilen proje 1 Eylül tarihine büyüklüğünde devam edecek.

‘Seyahatsever’ projesinin kebir ve iyice olduğunu tamlayan çoluk çocuk; Toyluk ve Spor Bakanlığı ve Afyonkarahisar’daki mikro çalışanlarına teşekkürname ederek, “Afyonkarahisar’ın tarihini keşfetmemiz proje ile gerçekleşti. Bakanlığımız 5 devir süresince KYK’larda ücretsiz ayrımsız şekilde bize konaklama imkanı sağladı. Eke ve anlamlı bir proje hem yurtlarımızda ücretsiz aynı şekilde kalabiliyor hem de Afyonkarahisar’ın kültürel yerlerini geziyoruz. Bilgisizlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve Afyonkarahisar’daki elverişsiz çalışanlarına teşekkürname ederiz” ifadelerinde bulundu. – AFYONKARAHİSAR

Share: