Yalnızçam Kayak Merkezi’nde bakir zaman üzere hazırlıklar tamamlandı

Gün Doğusu Küçük Asya, Karadeniz ve Kafkaslar’ın telaki noktasında vadi alan Ardahan’daki Yalnızçam Ski Merkezi sezon amacıyla dönem sayıyor.

Ardahan- Göle ve Ardahan-Ardanuç karaca yollarının kesiştiği noktada saha düzlük ve sarıçamlarla kaplı Yalnızçam Dağı’ndaki ski merkezinde kar kalınlığının tam kur ulaşmasıyla zaman açılacak.

Ardahan Valisi Hüseyin Öner başkanlığında Vilayet toplantı salonunda planlı koordinasyon toplantısında Hususi İdare Kayak Merkezi Müdürü Hükümdar Baydar zaman öncesi vukuf verdi.

Öner, konuşmasında, Avrupa Birliği (SU) desteğiyle inşa edilen çağdaş tesislerin herhangi bir mevsim olduğu gibi bu sezonda dahi kayakseverleri ağırlayacağını söyledi.

Merkezin standartlarını yükseltilmesi üzere çalıştıklarını aktaran Öner şöyle devam etti:

“Yalnızçam Ski Merkezimiz hassaten evcil turistlerimizin ve yöremiz insanının nevaziş ettiği, fasıla geçirdiği ayrımsız düz. Aynı zamanda ilimiz turizminin yüzü konumunda. Tığ bile ilişik kurumlarımızın vasıtasıyla buranın şartlarını düzeltme ve standardını ilerleme gayretindeyiz. Yapılan hizmet ve yıpranmamış projelerle turizmde ilimizin adını yöre plana çıkarmayı hedefliyoruz.”

Öner, güzeşte sezon alay malay tesisin tamamlanarak hususi teşebbüse kiralandığını, bahis konusu tesiste vatandaşların yiyecek içme kadar ihtiyaçlarını yeryüzü güzelce şekilde giderecek tıpkı mekan olduğunu tabir etti.

Önceki yıl sezonun ev ayının başlarında açıldığını anımsatan Öner, “Pistlerin, telesiyej ve teleski hatlarının hizmet onarımlarını yaptık. Turistlerin ve kayakseverlerin burada emin espas geçirmelerini sağlamak için tedbirlerimizi aldık. Meydana gelebilecek kaymakamlık ve yaralanmalara cebin üstelik hazırlıklarımız tamamlandı.” şeklinde konuştu.

Share: