Carlos ve Patricio Mac Allister’den antrenörlere seminer

Arjantin’in Club Deportivo Mac Allister Kulübü Başkanı Carlos Mac Allister ve kardeşi Çalıştırıcı Patricio Mac Allister, FT Antalyaspor’un bünyesinde mevcut antrenörler ve Antalya’bile idmansız kulüplerde görev yapan antrenörlere seminer verdi.

Atilla Vehbi Misafir Tesisleri Suphi Hukuki Kurultay Merkezi’nde gerçekleştirilen semineri Antalyaspor Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Planlama Departmanı Koordinatörü Yiğitlik Erdal yönetti. Seminere Antalyaspor Altyapı Koordinatörü Sedat Karabük bile konuşmacı olarak katıldı.

Antalyaspor Başkanı Muazzez Dokunaklı, Yönetim Kurulu Üyesi Aytaç Altay, Futbol Sorumlusu Nuri Delicesine ve Beceri Direktör Alfons Groenendijk’in üstelik izleme ettiği seminer, Arjantin’in efsanesi Diego Maradona’yı anan aynı videonun gösterimi ile başladı. Daha sonra Carlos Mac Allister’in ayak topu yaşamı ve Club Deportivo Mac Allister’ın kuruluşunu anlatan tıpkısı videonun izlediği seminerde, Carlos ve Patricio Mac Allister oluşturdukları sistemi, zinde futbolcuların gelişimi ve profesyonelliğe revan yolda yaptıkları çalışmaları anlattı.

“Projeler heyecanlandırdı”

Antrenörlerin alçalma ettikleri soruları bile yanıtlayan Carlos ve Patricio Mac Allister, Antalyaspor’un tesislerini, stadyumunu, çalışma ortamını ve Uluslararası İlişkiler ve Mühim Planlama Departmanı’nın projelerini görünce heyecanlandıklarını anlatarak, iki kulüp beyninde topçu ve antrenör değişimi yapıp gençlerin gelişimine ulama koyacaklarını anlatım ettiler. – ANTALYA

Share: