Yenice ve Safranbolu kaymakamları değişti

Resmi Gazete’de yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Safranbolu ve Yenice Kaymakamı ile vali yardımcısının yerleri değişti.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, 2022 yılı Mülki İdare Amirleri Tayin Kararnamesi ile 422 Mülki İdare Hizmetleri sınıfında görev fail ilbay yardımcısı, kaymakam, vekillik forma teşkilatında görevli olanlar ile ahbaplık müşavirlerinin yıpranmamış görev yerleri değim ve kıdemleri anne alınarak Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile atandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre; Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz, İzmir- Foça Kaymakamlığına, Antalya – Set Kaymakamı Şaban Arda Kalem Safranbolu Kaymakamlığına, Yenice Kaymakamı Yasin Yiğitlik ise Erzurum – Köprüköy Kaymakamlığına, Yenice Kaymakamı Yasin Yiğitlik Erzurum – Köprüköy Kaymakamlığına, Karabük Vali yardımcısı Muhammet Akış Rize Hemşin Kaymakamlığına, Kastamonu-Komütatör Kaymakamı Osman Müteyakkız ise Karabük Ilbay Yardımcısı namına atandı.

Ayrıca Karabük İl Inanma Müdürlüğü görevini yürütmekte olan Polis Güçleri Başmüfettişi Ayar Yırtar Karabük İl Itimat Müdürü oldu. – KARABÜK

Share: