Türkiye Uygulayım Bilimi Takımı Vakfı, kıyamet bölgesindeki müzaheret çalışmalarına bitmeme ediyor

Türkiye Uygulayım Bilimi Takımı Vakfı (T3 Vakfı), “asrın felaketi” yerine nitelenen sarsıntı sonrasında gönüllüleriyle gelişigüzel evvel günden itibaren müzaheret çalışmalarına katılarak, bölgedeki faaliyetlerini sürdürüyor.

Vakıftan yapılan açıklamaya bakarak, Kahramanmaraş merkezli, 11 ilde yıkıma sefer açan depremler sonrasında AFAD ile koordineli kendisine sahadaki yerini düz vakıf, yaşanan felaketin yaralarını yutmak amacıyla AFAD’a 10 milyon TL’lik nakdi yardımda bulundu.

Vakıf, 7 ilde dönüşümlü namına fariza kayran 267 gönüllüsü ile erzak ve gereç yardımından otağ kurulumuna, ruhsal destekten tıbbi yardıma kadar afetzedelerin rüçhan ihtiyaçlarını yakından izleme ederek tedarik ediyor.

Ayrıca T3 Vakfı, Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Adıyaman, Malatya, Şanlıurfa ve Adana’da çadır, jeneratör, su, kuru azık, konserve, powerbank, elbise, ısıtıcı, gaflet uykusu tulumu, battaniye, balya, çöz giysi, başmak, mont, hijyen malzemeleri ve süt kuzusu ürünlerinin bulunduğu 47 müzaheret tırının tevzi organizasyonunu gerçekleştirdi.

Deneyap merkezlerini önceki günden itibaren lojistik antrepo haline getirerek AFAD, Kızılay ve askeri birliklerle koordinasyonlu şekilde bu noktalardan çalışmalarını sürdüren T3 Vakfı, yer sarsıntısı anından itibaren gönüllü, eğitmen, ege ve öğrencilerinden davet merkezine gelen 1.000 civarı müzaheret talebine sahadaki ekiplerini hızlıca yönlendirerek destek oldu.

Bölgede yardımlarına aralıksız adına devam fail dünyalık, 12 bin 600 adet TEKNOFEST dezenfektan kitini, 2 bin skor TEKNOFEST montunu ve 75 nüsha hararet tüpünü bile ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Çadır kentlere uygulayım bilimi atölyeleri, konteynır kentlere T3 Eğitim Bilimi Merkezi

Depremden etkilenen basit çocukların eğitim süreçlerine arkalamak ve toplumsal hayata katılımlarını çurlatmak amacıyla oba kentlere uygulayım bilimi atölyeleri kuracak olan T3 Vakfı, Deneyap atölyelerinde halihazırda ayrıntılar üzere sunulan teknoloji eğitimlerinin benzerini bu atölyelerde vermeye başlayacak.

Vakıf, konteynır kentlerde ise gine çocuklar için Haber Türkiye Atölye ve Deneyap eğitimleri, Deneyap Deneyli Atölyeleri ve sınavlara destek atölyesi kadar cıvıl cıvıl bire bir eğitim içeriğine topluluk T3 Eğitim Merkezi’ni hayata geçirecek.

Share: