Tıpkısı aileden 7 güç ölmüştü! 9 hayat karşı 20 yıldan 35 yıla kadar cezaevi cezası talep edildi

Sabık yıl 30 Temmuz’birlikte saat 19.00 sıralarında Hedef ilçesi Hasanköy Mahallesi Özşahin Sokak’ta oturan Yaşar Dedeoğulları’nın (65) evine, 2010’dan beri husumetli olduğu yan komşusu Lütfi Keleş’in kayınbiraderi Mehmet Altun geldi.

7 KİŞİYİ ÖLDÜRDÜ

Bahçede aileyle konuşan Altun, daha sonraları poşetten çıkardığı tabancayla art arda incitici etti. Saldırıda Yaşar Dedeoğulları ile eşi İpek (57), çocukları Ilgım (33), Serpil (29), Sibel (35), Pek (42) ve Sulh (31) Dedeoğulları öldü. Olayın ardından kiraladığı araçla kaçan Altun, 4 Ağustos’ta özel harekat ekiplerince memleketi Step ilçesi Üçpınar Mahallesi’nde yer taramasında yakalandı.

YARGILANMALARINA BITMEME EDİLDİ

Silahlı saldırıdan önceki, geçen sene mayıs ayında Dedeoğulları ile Bahadır ailesi ortada çıkan kavgaya karışan mevkuf Lüfti Keleş, yeğeni Yüce Bahadır ile tutuksuz eşi Ayşe Bahadır, oğlu Mürtefi Batur, kardeşi Iye Keleş, yeğeni İbrahim Bahadır, akrabası Yahya Sakat, Mürtefi Sakat ve Ramazan Çalık’ın ‘isteyerek yaralama’, sürgü kullanıldığı amacıyla ‘silahla bilerek yaralama’ ve ‘konut dokunulmazlığını ihlal’ suçlarından 8’inci Ağır Ukubet Mahkemesi’ndeki yargılanmalarına devam edildi.

Konferans salonunda gerçekleşen duruşmaya, tutuklu sanıklar Lütfi Batur ve Uca Keleş SEGBİS yöntemiyle katılırken, Ayşe Batur, Yahya Kötürüm ve Iye Keleş salonda hazır bulundu. Maktul Yaşar Dedeoğulları ve ailesinden bir tane sağlıklı mütezayit ve o dolaşma İngiltere’birlikte dallı güllü oğlu olan Yoğun Dedeoğulları ile yakınları da duruşmayı salonda izledi.

SANIKLAR HAKKINDA 20 YILDAN 35 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTENDİ

Cumhuriyet Savcısı, mahkemeye hazırladığı mütalaayı sundu. Mütalaada beherglas sanığın, Dedeoğulları ailesi fertlerinden bazı şüphesiz, ne şekilde yaraladığını yegâne bir tane anlattı. Arkası Sıra dahi olaya müdahil 9 maznun karşı, temas birinin karıştıkları suçun ceza oranlarına bakarak ayrımlılık belirtmek kaydıyla 20 yıldan 35 yıla kadar mapushane cezası istek etti.

YİNE ARBEDE ÇIKTI

Tutuksuz yargılanan sanıklardan Yahya Sakat, mütalaaya cebin savunma yaptığı esnada Ciddi Dedeoğulları ayağa kalkıp, “Senin Ayşe Keleş ile ilişkini biliyoruz. Ailem Ayşe ile ilişkini biliyordu. Onun üzere Mehmet Altun’u aileme öldürmesi için gönderdin.” iddiasında bulundu. Arkası Sıra Dedeoğulları ailesinin yakınlarının bazıları, salonda kâin 3 sanığa ellerindeki plastik su şişelerini fırlattı ve yumulmak istedi. Polis birlikte engelleme edince çatişma bundan sonra. Bu tam tutuksuz yargılanan sanıklardan Ayşe Keleş sinir krizi geçirdi. Sanıklar ve Dedeoğulları’nın yakınları salondan çıkartıldı. Ayrımsız müddet uzaklık sunulan duruşmanın ardından, murafaa 28 Ekim tarihine ertelendi.Share: