Ortacalı sporcular İşitme Engelliler Eş Futsal Türkiye Şampiyonası’nda şampiyon oldu

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu yoluyla, Karabük Toyluk Spor İl Müdürlüğü’nün familya sahipliğinde gerçekleştirilen Avrat Futsal Türkiye Şampiyonası’nda Ortaca İşitme Engelliler Spor Kulübü şampiyon olurken, bire bir diğer Muğla temsilcisi Dalaman ise ikinci oldu.

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonunca (TİESF) Karabük’te organize edilen Karı Futsal Türkiye Şampiyonası Ortaca İşitme Engelliler Spor Kulübü ile Dalaman İşitme Engelliler Spor Kulübü arasında oynanan final müsabakası ile sona erdi. Safranbolu Spor Salonu’nda gerçekleştirilen şampiyonanın bitiş müsabakasını Karabük Valisi Fuat Gürel, Safranbolu Ilçebay Vekili Eflani Kaymakamı Büşra Devir, Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Komutan Vekili Yakup Ümit Kihtir, Umumi Heyet Üyeleri Bülent Ersöz, Serhat Öztürk, Milli Bando Ustalık Direktörü Ulvi Metin, İl Müdürü Ateşin Yiğitlik, siyasi parti temsilcileri ile sporseverler tribünden izlem etti.

Final maçında rakibini yenerek şampiyon olan Ortaca İşitme Engelliler Spor Kulübü sporcularına madalyalarını ve şampiyonluk kupasını Karabük Valisi Fuat Gürel, Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkan Vekili Yakup Ümit Kihtir ile Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Çekinmezlik ile alay malay verdi. Vali Gürel şampiyonaya katılan birlik sporcuları ve beceri heyeti tebrik ederek şampiyonanın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Şampiyonayı aynı değişik Muğla temsilcisi Dalaman İşitme Engelliler Spor Kulübü ikinci, Karşıyaka İşitme Engelliler Spor Kulübü üçüncü kendisine tamamladı. Şampiyona, dereceye giren sporculara, beceri heyetlere ve müsabakaları yönetmen hakemlere tören düzeni üyeleri aracılığıyla madalya ve kupalarının ikram edilmesi ve ışık çekimi ile sona erdi.

İşitme Engelliler Kadınlar Futsal Türkiye Şampiyonasında Türkiye Şampiyonu olarak şişman başarıya imza atan Ortaca İşitme Engelliler Spor Kulübü oyuncuları ve ustalık müesses Muğla Valisi Orhan Tavlı’yı musahabe etti. Ziyarette Ortaca Kaymakamı Meral Uçar, Belediye Başkanı Alim Uzundemir bile amade bulundu. – MUĞLA

Share: