Tedavi için 3 devlet gezen Kongolu tutkun şifayı Türkiye’de buldu

Kongolu 80 yaşındaki şeker hastası Marie Touby Eko Nee Matapani, kesinti riski taşıyan ayaklarının tedavisi için 3 mevki gezerken, şifayı Türkiye’üstelik buldu.

Medipol Mega Üniversite Hastanesi’nden yapılan açıklamaya göre, Matapani’nin ayaklarında, diyabetik ayak sendromu yüzünden süreğen yaralar oluştu. Matapani, Kongo ve Tunus’tan sonradan tedavi için gittiği Fransa’da ayağının kesilebileceğinin belirtilmesi üzerine Türkiye’ye geldi ve Medipol Evde Bakım Hizmetleri ile onma buldu.

Açıklamada konuya ilgilendiren görüşleri kayran kayran Medipol Evde Bakım Hizmetleri Sorumlusu Nadire Karahan, Kongolu kadın hastanın diyabetik göl ayağı zımnında ayağını yitirme riskinin bulunduğunu belirterek, “Fiziksel kısıtlılığı dolayısıyla hastaneye alıntı sürecinde zor dinamik hastanın otama sürecinin aksamaması gerekiyordu.” ifadesini kullandı.

Tedavisi 2,5 ay sürdü

Karahan, mevcut yarası için ampütasyon (inkıta) melhuz hastanın ayağının kesilmesini istemediği üzere dağ bakım hizmeti kabul etmek için kendilerine başvurduğunu kaydederek, şu açıklamalarda bulundu:

“Medipol Evde Bakım Birimi yerine bu süreçte ehlivukuf ekibimizle koordineli çalışarak tedavi sürecini üstlendik ve 2,5 maaş sürede ekstremite kaybını önleyerek deri bütünlüğünü adına getirdik. Kronik dokunaklı dediğimiz geç iyileşen diyabetik zehir grubunda kâin hastamıza yerinde afiyet hizmeti vermeye başladık.

Konusunda eksper elem hizmet ekibimizle bütüncül istimara yaparak hastamıza seçme aktarılma sakıncasız ve yoz ayrımsız müstevi oluşturarak yerinde ızdırap bakımı hizmeti verdik. Anne hedefimiz dağ bakımıyla alay malay kişinin bire bir zamanda yaşam kalitesini arttırmak oldu. bununla birlikte 2,5 kamer süren otama sürecimiz sonrasında planladığımız hedefe ulaştık ve hastamız iyileşerek ailesinin yanına Fransa’ya deveran hazırlıklarına başladı.”

“Türkiye bana şifa oldu”

Marie Touby Yankı Nee Matapani da otama sürecine ilgilendiren yaşadıklarından bahsederek, şeker hastalığının ayaklarında vakayiname yaralara defa açtığını ve haddinden fazla keder çektiğini bildirdi.

Aynı keyif kuruluşuna başvurduğunu ve ayağının kesilmesi gerektiğinin söylendiğini vurgulayan Matapani sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ayağımın kesileceğini öğrendiğimde derman aramaya başladım. Ayrımsız imge Türkiye’ye Medipol Mega Darülfünun Hastanesi’ne geldim. Ancak yürüyemediğim üzere hastaneye gidemiyordum. Evde Esenlik Birimi olduğunu öğrendiğimde hayatım değişti. Kaldığım otele rastgele dönüş keyif ekibi gelerek beni tedavi ettiler. Türkiye bana felah oldu. Demincek sağlığıma kavuştum ve ülkeme dönüyorum.”

Share: