Solhan Spor’da dört imza

Kullanılmamış mevsim hazırlıklarına takımın başantrenörünü duyurarak başlayan Bingöl’ün uçan top temsilcisi Solhan Spor, iki ustalık kadro ve iki sporcu almak amacıyla dört aktarma henüz yaptı.

Türkiye Uçan Top Federasyonu (TVF) Alpaslan Sanayi 1. Ligi B Grubu takımlarından Solhan Spor, yeni zaman hazırlıkları çerçevesinde dört imza attı. Para Aktarımı çalışmalarına hızlı tıpkısı methal yaparak başlayan Solhan Spor, anlaştığı başantrenör Ünsal İsmail Kırıcı’nın arkası sıra apotr çalıştırıcı Ömer Faruk Uzun, kondisyoner Nurullah Kurtaran, pasör Baran Taşkıran ve mutedil aktör Emincan Kocabaş ile anlaştığını duyurdu.

Yapılan dört nakil ile ilgilendiren Solhan Spor Kulübünden şu bilgiler paylaşıldı:

“Önceki yıllarda ast yaş kategorilerinde takımımız üzere savaş fail ve Efeler Ligi’nde geçirdiğimiz iki sezonda takımızın koruyucu antrenörlüğünü eden Ömer Faruk Uzun ile eskimemiş sezonda birlikte yolumuza devam edeceğiz. Spor hayatına aşağılık yaşlarda atletizm ile başlayan ve bu branşta muhtelif yer ve nahiye şampiyonlukları ile Türkiye dereceleri elde eden Nurullah Kurtaran, Malatya İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Lisans öğrenimini tamamladıktan sonraları 2019 yılından beri Solhan Dilektepe Ortaokulu’nda Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği yapıyor. Nurullah Kurtaran yıpranmamış sezonda takımımızın kondisyoneri namına göreve başladı. Uçan Top kariyerine 2007 yılında Arkas ast yapısında başlayan burada geçirdiği sürenin ardından 2011 sezonunda Gümüşhane Torul Bilgisizlik Takımına para aktarımı olan 1992 tevellütlü pasçı Yağmur Taşkıran, sırasıyla Bal Spor, Trabzonspor, Fındıklıspor, Alanya Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor, Malatya Büyükşehir Belediyesi takımlarında kalıp giyerken, bakir mevsim için Solhan Spor’umuz ile anlaşmıştır. Eskişehir DSİ Bentspor’birlikte uçan top kariyerine başlayan 1995 tevellütlü Emincan Büyükbaş, Zonguldak Ereğli TED Kolejliler, TVF Spor Lisesi, Galatasaray, Düzce Belediyespor, Alanya Belediyespor ve Melikgazi Belediyespor takımlarında minval giyerken, Cizre Belediyespor ve Şanlıurfa Belediyespor takımlarında play-off karşılaşmalarında uğraş etti. Kader Milli Topluluk ve A Milli Bando’üstelik da biçim terleten, 2.03 boyundaki ılımlı aktör, bakir mevsim üzere Solhan Spor’umuz ile anlaşmıştır.” – BİNGÖL

Share: