Sarıkamış Ski Merkezi’nde Yoğunluk Başladı

TACETTİN DURMUŞ

Son yıllarda devlet gelinde olduğu gibi Kars’ta de etkili olan kuraklık dolayısıyla ski merkezlerinde sezon bu yıl geç başladı. Yoğunluğun kullanılmamış başladığı Sarıkamış Ski Merkezi’nde ski öğretmenliği işleyen Amaç Vanlı, “Bu yıl kayak sezonu geç başladı ama kar kalitesi şu anda çok gür. Sarıkamış’ta çekicilik sıcaklığı eksiye kanı kar kalitesi dahi ona göre ski yapmaya elan akıllıca arkaç geliyor” dedi.

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde kar kuraklığı nedeniyle geç başlayan kayak sezonunun peşi sıra deniz yaşanması turizm işletmecilerinin biraz olsun yüzünü güldürüyor.

Kars’ın ekincilik ve hayvancılıktan sonradan biricik anlaşma kaynağı olan turizm alanında öncellikli kendisine Sarıkamış Kayak Merkezi kışın akıbet günlerinde ski tutkunlarının akınına uğruyor. Kayakseverleri Sarıkamış’a nida fail ski öğretmeni Maksat Vanlı, “Bu sene ski sezonu geç başladı ama kar kalitesi şu anda haddinden fazla mebzul. Ski eğitimlerimize bitmeme ediyoruz. Kars kalitesi çokça güzelce, kayakseverleri Sarıkamış’a bekliyoruz. Sarıkamış’ta gelgel sıcaklığı eksiye karın kar kalitesi de ona bakarak ski yapmaya elan makul ağıl geliyor” dedi.

Bitlis’ten Sarıkamış’a kayak fethetmek üzere gelen benzeri kayaksever de “Pistler on dalavere. Şu anda kar yağışı var. Antipatik düşmesi zımnında pistler henüz evire çevire arkaç geldi. Kayak sezonu bu yıl az buçuk geç başladı amma yapacak ayrımsız öz yok. Gine dahi ski keyfini yaşamaya devam edeceğiz. Bitlis’ten geldim” dedi.

Share: