Sarıkamış Ski Merkezi’nde Kükremek Başladı

TACETTİN DURMUŞ

Son yıllarda talih gelinde olduğu kabilinden Kars’ta birlikte aktif olan susuzluk zımnında ski merkezlerinde zaman bu yıl geç başladı. Yoğunluğun yeni başladığı Sarıkamış Ski Merkezi’nde ski öğretmenliği eden Tasavvur Vanlı, “Bu sene ski sezonu geç başladı amma kar kalitesi şu anda haddinden fazla mebzul. Sarıkamış’ta çekicilik sıcaklığı eksiye akıl kar kalitesi de ona bakarak ski yapmaya elan makul ağıl geliyor” dedi.

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde kar kuraklığı zımnında geç başlayan kayak sezonunun ardından deniz yaşanması turizm işletmecilerinin biraz olsun yüzünü güldürüyor.

Kars’ın tarım ve hayvancılıktan bilahare biricik anlaşma kaynağı olan turizm alanında öncellikli kendisine Sarıkamış Kayak Merkezi kışın akıbet günlerinde ski tutkunlarının akınına uğruyor. Kayakseverleri Sarıkamış’a çağırma fail ski öğretmeni Tasavvur Vanlı, “Bu sene ski sezonu geç başladı amma kar kalitesi şu anda çok bol. Ski eğitimlerimize bitmeme ediyoruz. Kars kalitesi haddinden fazla iyicene, kayakseverleri Sarıkamış’a bekliyoruz. Sarıkamış’ta çekicilik sıcaklığı eksiye karın kar kalitesi birlikte ona göre kayak yapmaya daha akla yatkın hale geliyor” dedi.

Bitlis’ten Sarıkamış’a ski yarmak amacıyla gelen tıpkı kayaksever de “Pistler on kolpo. Şu anda kar yağışı var. Sevimsiz düşmesi zımnında pistler daha fena hâlde ayla geldi. Kayak sezonu bu yıl biraz geç başladı ama yapacak bir madde namevcut. Yine birlikte kayak keyfini yaşamaya devam edeceğiz. Bitlis’ten geldim” dedi.

Share: