Sanatçılar, Müzisyen Onur Şener’in Öldürülmesine Aksülamel Gösterdi

Ankara’da evvel gece ayrımsız cümbüş mekanında fon düzlük müzikçi Haysiyet Şener’in, uğradığı saldırı sonucunda hayatını kaybetmesine sanatçılar aksülamel gösterdi.

Ankara’dahi güzeşte aynı canlılık mekanında manzara düzlük müzikçi Değer Şener, üç kişinin saldırısına uğraması sonucunda kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Kip haddinden fazla sanatçı, toplumsal medya tarafından Şener’in öldürülmesine reaksiyon gösterdi. Sanatçıların tepkileri şöyle:

Haluk Uzun: Kıyacı’in sağcısı, solcusu, dindarı, dinsizi, seküleri gayrimümkün. Kıyacı katildir. Onur kardeşimiz katledildi. Henüz füru ortaya çıkmadan sanıkları benzeri politik kimliğe büründürmemek ister! Bir Tane hamur var. Müzisyenler bu sorunla bütün karşı karşıya maatteessüf.

Gülben Akil Baliğ: Giydiği kıyafetten, yazdığı yır sözlerinden, sahnedeki repertuarından, fikrinden, zikrinden toplumun tam ışıklarına acımasızcasına, bir bir mermi sıkıyorlar!!!

Er Fırat: Ankara’da ayrımsız barda, katiller istedikleri şarkıyı bilmiyor diye niteleyerek Onur Şener ‘i zedelenmek edip öldürmüş! Gecenin böylecene bardan çıkmasını bekleyip pusu kurmuşlar. Hangi yazsan ne söylesen yersiz. Yazıklar olsun bu düzenin geldiği yere. Ailesine sabırlar dilerim. Mekanı behişt olsun…

Soner Arıca: İstediği şarkıyı bilmediği (bilse üstelik göstermek zorunda mı o bile ayrı!) amacıyla benzeri insanın hayatına vahşiyane son vermeyi elbet tıpkı can kuşu(lar) yapabilir!!! Bu korkunç suçun cezası bire bir korkunçlukta iri olmalı… Çok elem, çokça manalı… Ahhh kim ah, çokça üzgünüm…

Gökhan Özoğuz: Canı Bebeğiyle mahsur tıpkısı Cet. Tıpkısı kaç kendini bilmez sıfatsızın egosuna verdi canını, geleceğini kızının. Hangi yapsan faydasız, getirir mi bebeğine Babasını? Bu necaset ile yoğurulmuş mikroplar akla gelebilecek sunu anif sözlerle …

Mustafa Sandal: İstek şarkısını bilmediği üzere kahpece katledilen Öz Saygı kardeşime yağmur diliyorum. Şu fotoğrafa bakıp bu ülkede müzisyenlerin hangi kadar hoşur görüldüğünü anlayın! Kıyacı zanlılarının üçünün de formalist olduğu söyleniyor! Yaşattığınızı yaşamadan ölmeyin inşallah!

Erdal Erzincan: Ayrımsız müzisyenin hayatı bu kadar kötümser olmamalı. Bu vicdansızlara karşı düzenleme almak zorundayız. Umum musahabe çevreleri tıpkı hassaslık göstermeli. Mesam müyorbir ve müyap özellikle görünmek amacıyla hem kurumsal hem dahi zatî mücadele vermeliyiz.

Aydilge Dik: Haysiyet Şener ünlü müzisyen, kendisinden mergup şarkıyı bilmediği ve çalmadığı için, mekan çıkışında, şarkıyı isteyen müşteriler yoluyla öldürüldü. Yanlış duymadınız ÖLDÜRÜLDÜ! Adamcağızın iki çocuğu birlikte yetim kaldı. Bu bittabi tıpkı manyaklık! Bu topluma ne oluyor!

Hayko Cepkin: Beş mal etmezlerin, iki kelimeyi bile getiremeyenlerin, yalandan eksantrik mecmu kuramayanların dünyasında, malesef tıpkı emektarımızı elan kaybettik. Mesleği, müziği, sanatı, manipüle efe ede basitleştirdiniz. Önüne mevrut dilediğini söyleyip yapabileceğini sanıyor.

Sevinç Eratalay: Sana kıyan başkaları kırılsın !!!

Mahmut Çınar: Ankara’bile müzisyen Haysiyet Şener bardaki tıpkısı alıcı marifetiyle, istem yaptığı şarkıyı çalmadığı bahanesiyle maktul. İki güzelim çocuğu var, yılların enstrüman emekçisi. Ne denir bilmiyorum, sevenlerine sabır…

Emre Kültürlü: Gerçekten haddinden fazla üzgünüm hangi yazılsa ne söylense faydasız! Ailesine çıdam diliyorum.

Sıla Gençoğlu: Bugün Haysiyet, ferda içimizden ayrıksı biri!

Belgit Şeşen: Yazıksız insanların bu kadar amelî katledildiği bir ülkede gitmek giderek imkansız kuzuluk geliyor. Bu tiksinti ortamını hazırlayanların benzeri an evvel kurtulmamız yeryüzü nazik dileğim.

Aynur Kültürlü: İnsan hayatı bu kadar kötümser olmamalı! İstek şarkıyı bilmediği amacıyla öldürüldü Onur Şener çokça üzücü.

Share: