Reisicumhur Yardımcısı Oktay, Sivas’ta gençlerle buluştu Açıklaması

Cumhur Reisi Yardımcısı Fuat Oktay, gençlere “Sizden beklediğimiz katkı, erke sektöründe ve muvasala üzere oran esmer yollarında, hava yollarında, deniz yollarında. Artık ati uzayda, bir nice alanda uzayda. İletişim boyutu kendisine da uzaya gidiyoruz elhak. Türkiye bu yarışta kafasız kalamaz. Burada size ihtiyacımız var.” dedi.

Oktay, Sivas ziyareti kapsamında Buruciye Medresesinde DOĞRU Parti’nin gençlik teşkilatlarından ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarından gençlerle bir araya geldi.

Buradaki konuşmasında Sivas’ın güzel geçmişine ve tarihi mirasına dikkati calip Oktay, gençlerin bu mirası geleceğe taşıyabilmesi amacıyla DOĞRU Parti’nin milletvekili seçilme yaşını 18’e indirdiğini söyledi.

Hem ensiz içinde hem üstelik daraç dışında gençleri bugünün ve geleceğin temsilcileri yerine gördüklerini vurgulayan Oktay, “Bugün 2023 dahi geldi, 2053’ün tıpkı şekilde vizyonunu oluşturuyoruz. Bilcümle gelişigüzel oluşturuyoruz ama onun gerçekleştirilmesini size birey edeceğiz, emaneti sizde. Sonrasında de 2071 ile ilişkin bile tıpkısı sonraki gençliğe, vizyonu oluştururken onun gerçekleştirilmesine de siz bundan sonra öncülük edeceksiniz.” dedi.

Gençlerin neyi güç aldıklarının farkında olmalarının son derece büyük olduğunu belirten Oktay, “Nazik ve etkili Türkiye dediğimizde da zaman görüyorsunuz, bire bir liderimiz var, Recep Tayyip Erdoğan var, dimdik duran. Sizlerin o sarp duruşuyla, liderin yanı sıra ve birlikte oluşunuzla o dik duruşu gerçekleşiyor. Cumhurbaşkanımızın doğrusu istese birlikte yalçın durmama şansı yok, yapısında var, budun kendisine yapımızda var.” diyerek konuştu.

“Türkiye’nin gücünü dağıtmayı düşünüyorlarsa tek uğraşmaya çalışmasınlar”

Oktay, Maşrık Akdeniz’üstelik, alelhusus petrol ve doğal gazla hidrokarbür kaynaklarının bölgede mübarek miktarda olduğuyla ait verilerin paylaşılmasıyla sürekli birilerinin Akdeniz’i kaşıdığını dile getirerek, “Elbet benzeri tarafta Ermenistan’ı kullanıyorsa ayrıksı tarafta de Yunan’ı kullanmaya çalışıyor. Birtakım veya nasıl kullandığı kimsenin, şanlı değil. Türkiye’nin dikkatini ve Türkiye’nin gücünü dağıtmayı düşünüyorlarsa on paralık uğraşmaya çalışmasınlar. Tığ değil tıpkısı, değil iki, gerekirse 20 ayrı yerde, 200 ayrı yerde de bu mücadeleyi yılmadan veririz.” değerlendirmesinde bulundu.

Askeri anlamda hayatiyetli olmanın savunma sanayinin de ruhlu olmasını birlikte getirdiğini rapor fail Oktay, Türkiye’nin böylecene savunma sanayinde dış satımcı konuma geldiğini belirtti.

Türkiye’nin muvaffakiyet kazandığı alanlardaki ilerlemeye gençlerin topluluk çıkması gerektiğini dile getiren Oktay, ülkenin erke sektöründe kazandığı uygulayım bilimi yardımıyla zat doğal gaz ve petrolü aramaya başladığını vurguladı.

“Bunu siz başaracaksınız”

Oktay, enerji sektöründe etkin personelin de yetiştirilmeye başlandığını belirterek, şunları kaydetti:

“Gençlere ihtiyacımız var. Sizden beklediğimiz katkı, erke sektöründe ve erişim amacıyla kerem esmer yollarında, hava yollarında, deniz yollarında. Daha Çok gelecek uzayda, bir nice alanda uzayda. Elden erişim boyutu namına üstelik değil, iletişim boyutu olarak üstelik uzaya gidiyoruz filhakika. Türkiye bu yarışta ansız kalamaz. Burada size ihtiyacımız var. Ekincilik, çabukça gördük aha. Pandemi tezce arkasında Rusya ve Ukrayna kriziyle alay malay sonuç evre ciddi benzeri sektör haline geldi. Az Daha savunma sanayini geride bıraktı. Az Daha değil, savunma sanayini geride bıraktı. Arz ufak benzeri hububat olayını düşünün, değil mi? Hep dünyada açlık konuşuluyordu. Ne zamana kadar? Türkiye devreye girip da Ukrayna’dan tahılı çıkarana kadar, bir zaman görülmediği büyüklüğünde. Nedeniyle ekincilik ve hayvancılığın memleketi olan Sivas’ta gençlerden buna üstelik ihtiyacımız var.”

Milli, manevi değerlerini anlayan, özümseyen ve bunu ağrı edinen gençlere, Türkiye’nin bugününü ve geleceğini birey edeceklerini tamlayan Oktay, “Bunu siz başaracaksınız. Benim gerçekte burada olmamın belki temel sebeplerinden birisi bu.” dedi.

Share: