MHP’li Özdemir Kayseri’de konuştu Açıklaması

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, MHP’nin var olduğu günden bu yana iradesini, samimiyetini ve gücünü yemeden içmeden Türk milletinden aldığını söyledi.

Özdemir, Kayseri’da aynı düğün salonunda planlı parti danışma toplantısında yaptığı konuşmada, MHP Umumi Başkanı Fehamet Bahçeli’nin 18 Eylül Aksata günü Kayseri’de düzenleyeceği mitinge birlik vatandaşları nida etti.

Bazı anketlerde partisinin oyunun bağan gösterildiğini tabir fail Özdemir, Türk milletinin düşmanının tarihten bu yana çokça olduğunu belirtti.

Bugün üstelik Türk milletini savunan MHP’nin düşmanının çokça olduğuna dikkati çekici Özdemir, “Biz mevsuk olduğumuzu biliyoruz. Vurgun olduğumuz Türk milletinin ferasetini dahi biliyoruz. İşte inancımızı güçlendiren, mücadeledeki azim ve karlılığımızı pekiştiren üstelik filhakika Türk milletinin bize beslediği görelik, çekinmek ve muhabbetten kaynaklanıyor. Böylesi benzeri proses içerisinde da gayretimiz gine Türk milleti içindir. Zira Ulusalcı Akıntı Partisi var olduğu günden bu yana iradesini, samimiyetini ve gücünü hemen Türk milletinden almıştır. Bu duruşumuzun bereketli anlaşılması gerekir.” diye konuştu.

Özdemir, esasen böyle bire bir dönemde Türkiye’dahi yapıt eden ve köşe yazarı sıfatını kullanarak Milliyetsever Hareket Partisi’ne müteveccih geriden geriye iftiralarda bulunan isimleri da gördüklerini söyledi.

Zillet ittifakının terör örgütünün siyasi uzantısı HDP’ye nezaret verileceğiyle ilgili tartışmaların olduğu bir dönemde, ulusal bir gazetede fıkra yazarlığı özne birinin “MHP’ye dahi bakanlık verilir, şu tamam, bu tamam” diyerek yine “fetövari”, yanlış bire bir yaklaşımla milliyetçi hareketi aklı sıra HDP ile yanında getirmeye çalıştığını dile getiren Özdemir, şunları kaydetti:

“Bizim duruşumuzu hoppadak telakki sahibi insanlar anlar. Ulusçu Cereyan bu zamana kadarki hiçbir mücadelesinde mal kaygısı gütmedi. 15 Temmuz’dan sonra ve o zaman yaşadığımız tehlikeyle bu arada yüz yüze kaldığımız Suriye, Irak yahut ayrıksı lehçe gelişmelerde, sadece terör değil özge zılgıt ve saldırılar paralelinde dahi milletimizden aldığımız yetkiyle, milletimizin iradesiyle nüfuz reşit DOĞRU Parti ile alay malay Halk İttifakı’nı kurduk. Bunu katiyen ve asla politik bir kesim haline getirmedik, getirmeyiz. Çünkü Ulusçu Akım var olduğu günden bu yana Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in bize verdiği edep ve Sayın Genel Başkanımız ile edindiğimiz terbiyeyle ‘vatanımın ha ekmeğini yemiş ha uğruna kurşun’ diye yeri geldi bu milletin istiklal ve bağımsızlığını himaye etmek üzere anadan bile, yardan üstelik, serden de, özden dahi geçmeyi aşina. Deminden kalkıp birilerinin bu ulvi tavrımızı ve duruşumuzu yanlışa yormamaları geçişsiz. Bu ayrıntılı ikazımızın de gür anlaşılması gerekiyor.”

Özdemir, 2023’e revan böylesi bire bir süreçte MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin iş günü gerçekleştireceği mitingde hem Türk hem da acun kamuoyuna yapacağı çağrıların bambaşka ve tarihi bir önemi olacağını aktardı.

Programda MHP Kayseri Mebus Kalımlı Ersoy ve MHP İl Başkanı Adnan İncetoprak üstelik birer istişare yaptı.

Share: