CHP’li Gürsel Tekin’den ‘istifa’ açıklaması! “HDP’ye vekillik verilebilir” sözleri tartışmalara sebep olmuştu

CHP İstanbul Saylav Gürsel Uğurlu; misafir olduğu programda, “İktidar olursanız HDP’ye vekillik verecek misiniz?” sorusuna “HDP’li başkana elimizi kaldırıyor muyuz? Buna umumi rüesa karışma. ‘Sayın başkanım hezel hakkı istiyorum’ Deminden bunu türe sayacaksınız ama bu ülkeyi tedvir etmek için bu kabul gayrimümkün… O antlaşma seçime sokmayın kardeşim. Böyle aynı öz benzer mi? O antlaşma milli egemenlik nerede kaldı. Bu müntehip yarın elbette düşünce verecek öz partisine. Tabiatıyla HDP’ye vekillik verilebilir, rastgele partiye verilebilir” diye cevap vermişti.

GÜRSEL TEKİN’DEN YENİ AÇIKLAMA

Tekin’in bu sözleri kamuoyunda büyük tartışmaların yaşanmasına sebep olurken haddinden fazla sayıda insan bu sözler üzerinden CHP’ye yüklenmişti. Eleştirilerin odağında düzlük düz Gürsel Tekin, İnci Sözlük YouTube kanalında soruları yanıtlarken “HDP’ye Nezaret verilebilir” sözleriyle ilişkin üstelik eskimemiş ifadeler kullandı.

“TARTIŞMA KONUSU YARATABİLECEĞİNİ HİÇ DÜŞÜNMEDİM”

“Anayasayı hatırlatmanın böylesine ağız dalaşı konusu yaratabileceğini tek düşünemedim” diyen Gürsel Uğurlu, çekilme etmeyeceğini söyledi.Share: