Muzaffer Bilazer: “Taraftarlarımızı tribünde vira etmek istiyoruz”

– Muzaffer Bilazer: “Taraftarlarımızı tribünde sarmak istiyoruz”

Erzurumspor FK Beceri Direktörü Muzaffer Bilazer:

“7 haftalık sürece bakıldığı ahit 9 nokta bizim üzere tam değil elan bol olmamız lazım”

Erzurumspor FK Bodrumspor hazırlıklarını sürdürüyor

ERZURUM – Erzurumspor FK Beceri Direktörü Utkulu Bilazer, taraftarların tribünlere gelerek takıma bindi vermeleri gerektiğini söyledi.

Erzurumspor FK, Spor Kaba But 1. Lig’in 9. haftasında sahasında oynayacağı Bodrumspor maçı hazırlıklarını pakt tesislerinde yaptığı antrenmanla sürdürdü. Erzurumspor FK Beceri Direktörü Yenmiş Bilazer birlikte idmanda basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Zaman başında yaşanan olayların takımı keder etkilediğini belirten Bilazer, “7. haftayı bitirdik, bu hafta 8. haftayı oynayacağız. 7 haftalık sürece bakıldığı ant 9 benek bizim amacıyla ehliyetli değil, elan dolgunca olmamız lazım amma tabii benzeri süreçten geçiyoruz. Bu geçiş döneminde kâh zorlukları yaşayacaktık kim bunları yaşadık. İlk 3 karşılaşma sayı namına istediğimiz olmadı. Uğraş adına, oyun olarak, his olarak haddinden fazla iyiydik amma Samsun maçından sonra, yaşadığımız ahval bizi psikolojik olarak biraz kafasız attı” diyerek konuştu.

Denizlispor mücadelesinde 9 nefis rakibe karşı skoru henüz artırmaları gerektiğini belirten Teknik Yönetmen Bilazer, “Daha sonraları Memleha ve Keçiören maçında hem acı aynı baziçe, hem alamadığımız skorlar ruhsal anlamda birlikte takım içerisinde ayrımsız probleme bozukluk oldu. Bundan kaynaklı Denizli maçı bizim için çokça zor geçti. Rakip 9 dirilik kalmasına karşın çok elan abat kazanmamız müstelzim aynı maçı, çok yumruk kazandık. Bunda dahi sunma balaban etmen az buçuk ruhsal etkenler, oyuncuların kazanamama korkusu vadi içerisinde az buçuk maneviyat kaybettik. Bu durumda maçta skoru 2-0’a getirmemiz lazımdı ki sonuç bölüme bayındır girelim. Bunu henüz evvel zinde birisi kendisine özellikle bunu istedim oyunculardan amma skoru artıramadık nihayetinde birlikte maçı galibiyetle bitirdik” şeklinde konuştu.

Devre arasına kadar bando yerine ellerinden geleni yapacaklarını kaydeden Muzaffer Bilazer, “Sezon başı para aktarımı yasağından kaynaklı sıkıntılarımız oluyor. Kâh oyuncuları koruyamıyorum, zaman zaman rotasyon yapamıyoruz kayran içerisinde. Bazen oyuncuları ihtimal sahada haddinden fazla burulmak zorunda kalıyorum. Bunun birlikte maçın akıbet bölümlerinde ters yansıması olmuyor değil, oluyor ama tek şeyi tartı yapmadan sezonun devir arasına büyüklüğünde elimizden geleni yapacağız. Bu da tabiatıyla az buçuk sabır gerektiriyor. Hele oyun anlamında bizi tatmin etmeyen bire bir baziçe var, oyuncularımla bunu birlikte konuştum onrları dahi oyun çokça gönül tokluğu etmiyor, taraftarımızın de bu konuda arada sırada serzenişleri oluyor, bu çokça normaldir. Ama süresince bulunduğumuz durumu de taraftarımız gani ölçsün, çok yalın kat aynı proses yaşamıyoruz. Bizim üzere nakil yasağı dallı güllü takımlarında durumları bayağı fevk beyninde. Bu konuda biraz sabırla yaklaşsınlar. Yolumuza emin adımlarla gidip geçmiş yarıyı sunu dosdoğru şekilde bağlamak istiyoruz” açıklamalarında bulundu.

Şu anda topluluk namına maneviyat durumlarının bol seviyede olduğunu belirten Erzurumspor FK takım kaptanı Muazzez Tozlu ise, “Sonuç iki haftada iki yengi alarak az buçuk olsun maneviyat bulduk. Sezona bereketli benzeri giriş yapmıştık, savaş ve iştiyak anlamında. İlk 3 maçta bunu herkese göstermiştik, ama elan sonrasında takım yerine bir eşkâl düşüklüğü oldu. Akıbet iki maçta yara oyun veya ızdırap mücadeleden feyiz bizim üzere makro olan 3 puandı. Bu son iki maçta bile bunu elde ettik. Deminden arz azından maneviyat olarak az buçuk elan ferah durumdayız. Önümüzde aynı Bodrumspor maçı var. Bodrumspor bile ligde sorti yakalayan ferah takımlardan tıpkısı tanesi. Bizim için baskı ayrımsız karşılaşma olacak” cümlelerine düzlük verdi.

Share: