Erzurumspor FK, hedeflediği fakül ortalaması üzere Bordrumspor maçına odaklandı

Erzurumspor FK Ayak Topu Sorumlusu Muzaffer Bilazer, “İlk yarı itibarıyla averaj sunu zehir 1,5 puanla bu ligi bitirmemiz lazım. Şu anda 1,5 puanı elan yakalayamadık ama bu haftaki Bodrumspor maçını kazanırsak hedefimize ulaşırız.” dedi.

Spor Kaba But 1. Lig’in 8. haftasında 16 Teşrinievvel Iş haset Bodrumspor ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdüren Erzurumspor FK’bile futbol sorumlusu Yenmiş Bilazer, tesislerdeki idman öncesi basın toplantısı düzenledi.

Zorlu tıpkısı süreçten geçtiklerini ve 7 haftalık periyotta kazanılan 9 puanın tam olmadığına dikkati calip Bilazer, “İlk 3 maçta özellikle sayı adına istediğimiz olmadı amma savaşım, oyun ve his namına iyiydik. Samsunspor maçında yaşadığımız hâller bizi ruh bilimsel namına biraz kafasız attı. Bilahare Tuzla ve Keçiören maçında hem dokunaklı oyun hem birlikte alamadığımız skorlar birlikte psikolojik anlamda bando içinde probleme illet oldu. Bundan kaynaklı Denizli maçı haddinden fazla zor geçti, rakip 9 dirilik kalmasına karşın çokça daha abat kazanmamız müstelzim maçı zor kazandık. Bunda arz nazik sebep psikolojik etkenler.” diyerek konuştu.

Bilazer, son oynadıkları maçlarda skor namına istenileni elde ettiklerini aktardı.

Takımı hedefledikleri yere yayımlamak amacıyla çabaladıklarını vurgulayan Bilazer, şunları kaydetti:

“İlk nısıf bakımından averaj bildirme dokunaklı 1,5 puanla bu ligi bitirmemiz lazım. Şu anda 1,5 puanı daha yakalayamadık ama bu haftaki Bodrumspor maçını kazanırsak hedefimize ulaşırız. Takımın zaman başı para aktarımı yasağından kaynaklı sıkıntıları oluyor, ara sıra oyuncuları koruyamıyorum, bazı bazı meydan zarfında yer değiştirme yapamıyoruz, bunun birlikte bize aksi yansıması oluyor ama şikayet etmeden sezonun çevrim arasına, aktarma sürecine büyüklüğünde arz iyisini yapıp benek toplayıp ikinci yarıya daha ferah şekilde almak istiyoruz.”

Bilazer, içinde bulundukları para aktarımı yasağı gibi durumların taraftarlarca ferah analiz edilmesi gerektiğini ve olağan tıpkısı süreç yaşamadıklarını dile getirdi.

Bodrumspor’un ligin yeryüzü iyilerinden olduğunu tamlayan Bilazer, “Tığ bile çok tecrübeli, gür ve baziçe anlarını haddinden fazla doğru oynayan takımız. Bu maçın hikayesi çok değişik olacak, kendi sahamızda favori biziz. Bu maçı kazanacağız ama taraftara çok ihtiyacımız var. Intikal dönemindeyiz, taraftarın sabrına birlikte ihtiyacımız var. ” diye niteleyerek konuştu.

Bir gazetecinin, takımın sonuç dönemde ongun bir oyun sergilemediği ve bunun camiada endişeye sebep olduğu yönündeki soruya Bilazer, “Bu dalgalanmayı yaşayacağız, Samsun maçında iki aktör kaybettik, ben ve apotr antrenör ve başbuğ ceza aldık, Samsunspor maçında ruhsal anlamda bire bir harpten çıktık. Önemli olan skor anlamında istediğimizi alabilmek, amacımız ilk yarının sonuna büyüklüğünde ikinci yarıya akva girecek puanı almak” yanıtını verdi.

Erzurumspor FK Futbol bando kaptanı Eren Tozlu dahi akıbet iki haftada alınan galibiyetlerle maneviyat bulduklarını belirterek, “Uğraş ve dilek anlamında sezona gani antre yapmıştık. İlk 3 maçta herkese bunu gösterdik. Elan sonradan takım kendisine model düşüklüğü oldu amma son iki maçta bizim için cesim olan 3 puanı elde ettik. Moral olarak iyiyiz, önümüzde Bodrumspor maçı var, serencam iki maçta sayı olarak yaşadığımız performans düşüklüğünü bu maçla sarmak istiyoruz. İnşallah maçtan galip ayrılırız.” ifadelerini kullandı.

Erzurumspor FK elan sonraları Bilazer yönetiminde tesislerde alıştırma yaparak Bodrumspor maçı hazırlıklarına devam etti.

Share: