Muş haberleri! 3 bin kilometre öğün ağına topluluk Muş İl Özel İdaresine bakir basamak binası

Muş İl Özel İdaresi, vatandaşların hizmetinde geçer not aksiyon makinelerinin park edileceği garaj, hizmet-onarım, depo ve ısı merkezi birimlerinden oluşan yıpranmamış aynı derece binası nesir ediyor.

Türkiye’nin yer haddinden fazla kar yağışı düzlük illeri arasındaki Muş’ta, el özel idaresinin özellikle kışın karla mücadelede literatür ise posta yapımında kullandığı hareket makineleri ile personellerin işlerini yürütebileceği yıpranmamış rütbe binası düz yazı ediliyor. Merkeze sınırlı Muratgören köyü sadık 50 dekar alan üstüne düz yazı edilen 3 bin metrekare tutkun alana eş merhale binasında çalışmalar devam ediyor. Teşrinisani ayı içerisinde tamamlanması planlanan derece binasında vesait amacıyla park alanı, bakım-tamir birimleri, ısı merkezi, depo, atölye, lavabolar, akaryakıt istasyonu ve personel himmet ofisleri düzlük algı. İnşaat alanında incelemelerde bulunan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, müteahhit firma yetkililerinden çalışmalar üzerine vukuf aldı.

“Kullanılmamış rütbe binası amacıyla kestirmece bütçe 17 milyon lira olacaktır”

Kış mevsimi öncesi firmadan çalışmaları hızlandırmasını talip Yentür, eski paye binası ve depoların bundan sonra ihtiyaçlara karşılık verebilecek ehliyet ve nitelikte olmadığını söyledi. Evre binasının 3 bin metrekare sadık alanda düz yazı edildiğini kaydeden Yentür, “İl Genel Meclisimizin kararı ve Valimiz Doç. Dr. İlker Gündüzöz’ün onayıyla tahminî 3 bin metrekarelik kullanılmamış ayrımsız derece binası, ambar, ısı merkezi ve akaryakıt istasyonunun hisse senedi ve işlemlerini burada yürüteceğiz. 3 bin metrekare alanın karşılığında yüklenici firmaya ödememiz müstelzim kestirmece bütçe 17 milyon teklik olacaktır. Bu sene yapım sezonu bitimi olan 15 Kasım’a kadar yapımını tamamlamayı düşünüyoruz. Makinelerimizin bakım, onarım, tamirat, otopark alanı ve ısı merkezi ile beraber çalışanlarımızın burada kişi işlerini yapmalarını sağlayacak bire bir alan oluşturduk” dedi.

“Kavi kış mücadelesine karşı dehalet görevi olan araçlarımızı burada sıyanet edeceğiz”

50 bin metrekare alana konuşlandırılan kullanılmamış rütbe binası içerisinde hele çalışanların şen edebileceği çalışma ofisleri oluşturacaklarını kaydeden Yentür, “Burada kurulacak atölyeler, lavabolar, duşlar çalışanlarımızın yaşam standardı ve yaşam kalitesini yükseltecek ongun bir bakım olacak. Buradaki bol çalışma sonucunda halkımızın hizmetinde kullanılacak araçların hizmet-onarımına, personelimizin dahi keyif ve sıhhatine fayda sağlayacağı kanısındayım. Hele metin kış mücadelesine cebin dehalet görevi olan araçlarımızı burada esirgeme edeceğiz. Bunun dışında yeniden çarkıt atölyemizin bulunduğu binanın yapısı polat konsorsiyumdur. İnşallah onları birlikte taşıma tarafından buraya getirerek, tutkun düzlük oluşturup araçların dimdik ve canlı tıpkısı şekilde çalışmasını sağlayacak benzeri düzlem hazırlayacağız” diyerek konuştu. – MUŞ

Share: