Muş haberi… 3 bin kilometre sefer ağına sahip Muş İl Özel İdaresi’ne eskimemiş kademe binası

3 bin kilometre el ağına topluluk Muş İl Özel İdaresi’ne yeni evre binası

Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür:

“Metanetli kış mücadelesine cebin dehalet görevi olan araçlarımızı rütbe binasında sahabet edeceğiz”

MUŞ – Muş İl Hususi İdaresi, vatandaşların hizmetinde geçer iş makinelerinin otopark edileceği garaj, bakım-onarım, depo ve ısı merkezi birimlerinden oluşan bakir bir paye binası nesir ediyor.

Türkiye’nin yeryüzü çok kar yağışı düzlük illeri arasındaki Muş’ta, iklim hususi idaresinin hele kışın karla mücadelede literatür ise kere yapımında kullandığı aksiyon makineleri ile personellerin işlerini yürütebileceği yeni evre binası inşa ediliyor. Merkeze bağlı Muratgören köyü namuslu 50 dekar düz üstüne inşa edilen 3 bin metrekare ilişkin alana erbap kademe binasında çalışmalar devam ediyor. Son Teşrin ayı içerisinde tamamlanması planlanan basamak binasında vesait amacıyla otopark alanı, hizmet-tamirat birimleri, ısı merkezi, depo, atölye, lavabolar, akaryakıt istasyonu ve personel himmet ofisleri düz matlup. İnşaat alanında incelemelerde mevcut İl Hususi İdaresi Umumi Sekreteri Şeyhmus Yentür, yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

“Bakir adım binası için kısaca bütçe 17 milyon teklik olacaktır”

Şita mevsimi öncesi firmadan çalışmaları hızlandırmasını talip Yentür, sakat etap binası ve depoların bundan sonra ihtiyaçlara cevap verebilecek ehliyet ve nitelikte olmadığını söyledi. Basamak binasının 3 bin metrekare sınırlanmış alanda inşa edildiğini kaydeden Yentür, “İl Genel Meclisimizin kararı ve Valimiz Doç. Dr. İlker Gündüzöz’ün onayıyla yaklaşık 3 bin metrekarelik eskimemiş tıpkı paye binası, ambar, ısı merkezi ve akaryakıt istasyonunun iş ve işlemlerini burada yürüteceğiz. 3 bin metrekare alanın karşılığında müteahhit firmaya ödememiz müstelzim kestirmece bütçe 17 milyon liralık olacaktır. Bu sene yapım sezonu bitimi olan 15 Son Teşrin’a büyüklüğünde yapımını tamamlamayı düşünüyoruz. Makinelerimizin bakım, tamir, tamir, park yeri alanı ve ısı merkezi ile beraber çalışanlarımızın burada özlük işlerini yapmalarını sağlayacak aynı düz oluşturduk” dedi.

“Mukavim şita mücadelesine karşı sığınma görevi olan araçlarımızı burada sıyanet edeceğiz”

50 bin metrekare alana konuşlandırılan yeni merhale binası içerisinde özellikle çalışanların bayındır edebileceği mücahede ofisleri oluşturacaklarını kaydeden Yentür, “Burada kurulacak atölyeler, lavabolar, duşlar çalışanlarımızın hayat standardı ve dirim kalitesini yükseltecek dolgunca bir hizmet olacak. Buradaki eli nimetli faaliyet sonucunda halkımızın hizmetinde kullanılacak araçların bakım-onarımına, personelimizin bile keyif ve sıhhatine kâr sağlayacağı kanısındayım. Alelhusus dayanabilen şita mücadelesine alın korunma görevi olan araçlarımızı burada müdafaa edeceğiz. Bunun dışında yine çarkıt atölyemizin bulunduğu binanın yapısı çelik konsorsiyumdur. İnşallah onları dahi transfer eliyle buraya getirerek, sınırlı alan oluşturup araçların metin ve enerjik ayrımsız şekilde çalışmasını sağlayacak ayrımsız düzlem hazırlayacağız” diyerek konuştu.

Share: