Kırşehir Belediyesi ve Disk Genel İş Sendikası Beyninde Şişman İş Sözleşmesi İmzalandı

Kırşehir Belediyesi ve DİSK Umumi İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri tamamlandı ve Dolgun hizmet akdi imzalandı. Kırşehir Şehremini Selahattin Ekicioğlu, “Hepinizin bildiği kabil İller Bankası’ndan liyakatsiz servet geliyordu. 3 almanak sürede 462 milyon (mali yapılandırmayla 600 milyon) lira tıpkısı borcu sıfırladık. Tığ, çetelere, rantçılara cari parayı kesip temas işimizi bile slayt benzeri şekilde yaptık ve yapmaya bile devam ediyoruz” dedi.

Kırşehir Belediyesi ve DİSK Umumi İş Sendikası arasında Neşet Ertaş Hars Merkezi’nde geçkin planlı törenle Şişko İş Sözleşmesi imzalandı. Törene Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, DİSK Umumi Başkanı ve Dev Esenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Istek Çerkezoğlu ve DİSK Umumi Başbuğ Yardımcısı Umumi İş Sendikası Genel Başkanı Remzi Çalışkan, CHP İl Başkanı Baran Zihayat, İYİ Fırka İl başkanı Müfit Göçen, DİSK Kırşehir Yazıhane Başkanı Ramazan Benian ve Kırşehir Belediyesi çalışanları katıldı.

DİSK Kırşehir Ofis Başkanı Ramazan Benian, imza töreni öncesi yaptığı açım konuşmasında Sendika namına işçilerin yaşam standartlarının iyileştirilmesi amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti. DİSK Genel Başkan Yardımcısı Genel İş Sendikası Genel Başkanı Remzi Canlı üstelik yaptığı konuşmasında ülke olarak ağırlık tıpkı süreç yaşandığına özen çekerek, üyelerinin mutlu oldukları tıpkısı Toplu İş Sözleşmesine imza atacak olmalarından duydukları memnuniyetini dile getirdi. Çalışkan, “Düzentileme dostu ve halkın birlikte olan Uray Başkanımız Sayın Selahattin Ekicioğlu’nu kutluyorum” dedi.

“İNSANCA DIRIM İÇİN, EMEĞİMİZİN HAKKI İÇİN BİRLİKTE UĞRAŞ EDENLER DEĞME ANTLAŞMA KAZANIR”

DİSK Genel Başkanı Iştiyak Çerkezoğlu ise yaptığı konuşmasında “İnsanca yaşam için, emeğimizin hakkı için alay malay savaşim edenler gelişigüzel antlaşma kazanır. Şişman ozanımızın dediği üzere ‘Bir ulusun Türkilerini yapanlar, yasalarını yapanlardan elan güçlüdür.’ Türkiye iştirakçi sınıfı de bu ülkenin yasalarını yapanlardan ve iktidardan daha güçlüdür. Zaman gerçekleştirecek olduğumuz Şişko İş Sözleşmesi emsal tıpkı Dolgun İş Sözleşmesi olmuştur. Tekmil emeği geçenlere buradan teşekkür ediyorum” dedi.

Kırşehir Şehremaneti Başkan Yardımcısı, Iştirak Müdürü Osman Uçar dahi ülkenin ortamında bulunduğu edisyon koşullar ayn önüne alarak, bilcümle alay malay konuşma ederek ücreti maksimal seviyede tutmaya çalıştıklarını belirterek balkı olmasını diledi.

“KIRŞEHİR’E VE İŞÇİ KARDEŞLERİMİZE HAYIRLI OLSUN”

Müşareket Müdürü Nuri Araz de “Bizler, Uray başbuğ yardımcıları; müşareket müdürleri kendisine elimizden hangi gerekiyorsa yapmaya çalıştık. Antant, Kırşehir’e ve işçi kardeşlerimize yalabık olsun” dedi.

“EMEKÇİ ARKADAŞLARIMIZIN ÜSTELIK BAHTIYAR OLMA VE BAYINDIR MALTALIK BEKLEMEK GİBİ BİR HAKLARI VARDIR”

Sözleşme öncesi bayram kayran Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ise yaptığı konuşmasında şunları anlatım etti:

“1980 darbesinin üzerimizden silindir üzere geçmesinin üzerinden, yaşanan süreçlerin peşi sıra halkımızdan aldığımız destekle şu zaman Kırşehir Belediyesi’ndeyiz ve hesap olarak işveren tarafındayız. Bizler, dünyayı değiştirmeye adaysak yaptığımız işleri en ongun şekilde yapmalıyız. Göreve önceki geldiğimizde yıllardır minimal ücretle müteharrik, yeri geldiğinde 24 saat eve gitmeyen işçi kardeşlerimiz vardı. Defa, kaldırım, park yeri vb. yerler tabiatıyla halkımızın ihtiyacı amma şu de unutulmamalıdır kim amele arkadaşlarımızın dahi mutlu olma ve bayindir sahn beklemek kabilinden tıpkısı hakları vardır.

Hepinizin bildiği kabilinden İller Bankası’ndan rate servet geliyordu. 3 almanak sürede 462 milyon (mali yapılandırmayla 600 milyon) liralık bir borcu sıfırladık. Tığ, çetelere, rantçılara cari parayı kesip seçkin işimizi de diyapozitif ayrımsız şekilde yaptık ve yapmaya üstelik bitmeme ediyoruz. ve gelinen noktada çalışanlarımız lehine aksiyon, bankalarla özendirme görüşmesi etme aşamasına kadar geldi. Bilcümle birimlerimizin eli nimetli bakım ve hareket üretmeleri doğrultusunda toplantıları hayata geçiriyoruz. Amme malının akliyeci ve tasarruflu kullanılmasıyla 3 yılda çok oylumlu benzeri ara intaç etmiş durumdayız.

“DOĞRULUK ARAMANIN SİYASİ GÖRÜŞÜ IMKÂNSIZ”

Ülkedeki dirimsel dağılımının düzelmesi üzere bütün gelişigüzel savaş edeceğiz. Hak beklemek, Dünyanın tek durumunda cürüm değildir. Hak aramanın politik görüşü olanaksiz. Emekçilerin haklarını savunan sendikaya üstelik sahip çıkmanız gerekir. Idare yerine sıkıntı ile sendikalaştırma gidilirse yanlış sonuçlar doğurur. Biz, seçimden evvel bile söyledik. Şayet tıpkı eşit ödenecekse bizler ödeyeceğiz.

Ne kadar artağan çalışırsak, oradan biriken kaynaklar dahi çalışanlarımıza köylü dönecektir. Kırşehir Belediyesi ayağa kalktıysa bilcümle ayrımsız Türkiye Cumhuriyeti da ayağa kalkar. Sendikalarına cemaat sâdır iştirakçi sınıfı arkadaşlarıma buradan teşekkürname ediyorum. Toplumu, bireylerimizi gür besleyemezsek, varılan noktada Yayılımcı ülkelerin maşası olunur. Bizler çocuklarımızı bu ülke amacıyla yetiştiriyoruz. Demokrasinin, hukukun, adalet aramanın olmadığı yerlerde güvenlik birlikte olmaz. Bunu sağlamak amacıyla ne mutlu kim Mustafa Eksiksizlik Atatürk üzere Acun devrimlerine kat sayı reşit bire bir rehberimiz var; önderimiz var.

“ATI KUŞAKLARIMIZA İYİ BİR MEVKI BIRAKACAĞIZ”

Kardeş Evran’ın, Hacı Bektaş-ı Veli’nin, Yunus Emre’nin torunlarıyız. Neşet Ertaş gibi tıpkı ozanın değerlerine ehil çıkarak gelecek kuşaklarımıza gani tıpkı ülke bırakacağız. Dolgun İş Sözleşmemiz başta emekçi kardeşlerimiz atılmak amacıyla Belediyemize ve Sendikaya adamakıllı hayır olsun.”

Share: