MHP heyeti Giresun’da “Adım Adım 2023” toplantısı düzenledi

Giresun’da MHP milletvekillerinin oluşturduğu astronomi aracılığıyla, “Yavaş Yavaş 2023 İlçe İlçe Üslup ve Tenvir” toplantısı yapıldı.

MHP Ankara Saylav Erkan Haberal, Giresun Belediyesi Vahit Sütlaş Sahnesi’nde birleştirme edilen toplantıda yaptığı konuşmada, dünyada tekmil ülkelerde enflasyonun yükselişte olduğunu söyledi.

Tüm dünyada hesaplı kriz yaşandığını tamlayan Haberal, şöyle devam etti:

” Türkiye, etrafında bu kadar problemle uğraşırken kaç yıl dükkanlarımız bağlı kaldı, birçok yıl işletmelerimiz ilişkin kaldı, istihsal kusursuz olmadı, buna karşın Allah’a şükür metin ayaktayız, kimseye birlikte kadın değiliz. Kim yaptı? Cumhur İttifakı yaptı. İşte bunun için tığ 2023 yılında Sayın Cumhurbaşkanımız ile beraber ‘adayımız galiba, kararımız net’ diyerek açıklama yaptık, Sayın Umumi Başkanımız yaptı, ‘Reisicumhur adayımız galiba’ dedi, bitti, kararımız kemiksiz.”

Haberal, salondakilere hitaben “2023 Haziran seçimlerinde Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ı gene Reisicumhur seçip Topluluk İttifakı’nı Meclist’en adetçe çoğunlukla künde görevini sizden istiyoruz.” ifadelerini kullanarak, “Ulus İttifakı HDP ile iş birliği yapıyor, PKK ile teşrikimesai yapıyor, NATO’dan arkalama istiyor, Yunanistan’a ayn kırpıyor, Ermenileri kucaklıyor, onların karşısında de sizinle beraber revan, sizlerden destek düz bire bir Topluluk İttifakı var, buna destek istiyoruz. İnşallah o desteği vereceksiniz, hiçbir şüphemiz yok.” dedi.

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ise İzmir Büyükşehir Belediye Reisi Tunç Soyer’in, İzmir’in kurtuluşunun 100. yıl dönümü kutlamalarındaki sözlerine aksülamel göstererek, şunları söyledi:

“Akıbet zamanlarda CHP’nin uray başkanları şöyle aynı arkadaşlık edindi; belediye başkanları alelumum kürsülere çıktığı antlaşma yaptıkları hizmeti anlatırlar, ne büyüklüğünde yaya kaldırımı, ne kadar bostan, hangi büyüklüğünde belde düzenlemesi, hangi büyüklüğünde gelişim yaptıklarını anlatırlar ama akıbet zamanlarda bu uray başkanları kendilerini müverrih zannediyorlar. Kendilerini politik idol zannediyorlar, kendilerini felsefi liderler zannediyorlar, belediye başkanlıkları dışında rastgele şeyi konuşuyorlar.”

“Tıpkısı tek bu arkadaşların uray amacıyla ne yaptıklarını bilmiyoruz” diyen Erbaş, “Onun için bu arkadaşlardan bilcümle eksantrik dersler alıyoruz. Meşhur benzeri söz var, ‘kibrit çöpü büyüklüğünde kandil saçamayanların kendisini olimpiyat meşalesi zannetmesi.’ İzmir Belediye Reisi da herhalde kendisini olimpiyat meşalesi zannediyor.” diye konuştu.

Toplantıya, MHP MYK üyeleri Yanardağ Dudu ve Musa Sıradan ile MHP Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal ve partililer katıldı.

Share: