Meydan içerisindeki gerilim kavgaya dönüştü

Kayseri Süper Mektep Çocuğu Takım maçında meydan içerisindeki tartışma yer dışına taştı, tekmeler ve yumruklar havada uçuştu. İzmir derbisinde yaşanan korner bayrağı ile saldırış hadisesine analog kapsam da Kayseri’da yaşandı. Topçu, köşe bayrağını yerinden çıkarıp tel örgülerin dışındaki kavgaya koştu.

Kayseri Süper Acemi Küme müsabakasında ayak topu, yerini kavgaya bıraktı. Vadi içerisindeki mücadeleden çokça cenk ve vadi dışına taşan davranışlar hafızalara kayran etti. İzmir’bile oynanan Göztepe- Altay maçında yaşanan köşe atışı bayrağı direği ile rakibe saldırma vakası Kayseri’da da debi etti. Gazi Osman Paşaspor ile Esentepespor arasında oynanan Süper Toy Küme maçının 77. tezce vadi içerisinde yaşanan yüklülük, futbolu gölgede bıraktı. Bu dakikada Gazi Osman Paşasporlu Abdulkerim Sain, Esentepesporlu Muhammet Vefa’ya faul yaptı. Faul sonrasında vadi içerisinde gerilim oluştu. Maçın hakemi Suat Alptekin, gerginliğin bitmesi sonrasında Gazi Osman Paşaspor’dan Sain ve yedek kulübesindeki Aheste Öz ile Esentepespor’üstelik Muhammet Vefa ile sakıntı kulübesindeki Mehmet Polat’a kırmızı bilgili gösterdi. bu arada düzlük dışında iki bando taraftarları ve yöneticileri ortada tartışma çıktı. Esentepespor yöneticisinin rakip bando futbolcusuna vurmaya çalışması gerginliği ateşledi. Al deneyli gören futbolcularla iki takım yöneticileri arasında cenk saha dışına taştı. beraber Bati Öz’ın köşe atışı bayrağını yerinden sökerek kavgaya müdahale etmeye çalıştığı gözlendi.

Olaylar yatıştıktan bilahare müsabaka kaldığı yerden devam etti. Yargıcı Suat Alptekin, mücadeleyi 14 an uzattı. 90+13’te Esentepespor, Ömer Öztürk ile golü buldu ve karşılaşma 2-2 sona erdi. Takımlar karşılaşmadan bilahare asude tıpkı şekilde soyunma odasına gitti. – KAYSERİ

Share: