Kayseri’de karısını bıçakla yaralayan sanığın yargılanmasına bitmeme edildi

Kayseri’nin suret Melikgazi ilçesinde metrukiyet aşamasındaki karısını bıçakla yaralayan sanığın yargılanmasına bitmeme edildi.

1. Kırıcı Ceza Mahkemesinde tanıdık duruşmada tutuklu sanık A.Ç, yakınan F.Ç. ve sanık avukatı hazır bulundu.

Duruşma savcısı esbak celse verdiği mütalaasını tekiden, sanığın “eşi öldürmeye adım” suçundan cezalandırılmasını istedi.

Sanık A.Ç, savunmasında, eski ifadelerini gene ederek, müştekinin kendisini evlilik vaadiyle kısaca 100 bin teklik dolandırdığını ve aldattığını öne sürdü.

Olay tarihinde, metrukiyet davası açan karısı ile ahbaplık etmek amacıyla Kayseri’ye geldiğini, habbe bahçesinde beklediğini, eşi hariç çıkınca birlikte yanına gittiğini ifade fail sanık, müştekinin ailesinin kendisini ölümle zılgıt ettiği üzere yanı sıra bıçak taşıdığını ati sürdü.

Tartıştıklarını ve aralarında çekişme çıktığını tamlayan A.Ç, “Bıçağı çıkardım, hangi yaptığımı hatırlamıyorum. O tam elinde maşa çantası olan biri bana vurdu. Mağdur olan benim, beraatimi ve tahliyemi istiyorum.” dedi.

Müşteki F.Ç. ise sanığı aldatmadığını, bu iftiranın maznun vasıtasıyla atıldığını, bu nedenle daha evvel aralarında çıkan kavgada çene kemiğinin kırıldığını, ölümle tehdit edildiğini, servet, kızıl ve çökertme telefonunun gasbedildiğini öne sürdü.

Olay esnasında 18 yerinden bıçaklandığını ve 15 dolaşma ağır bakımda kaldığını kaydeden F.Ç, sanıktan şikayetçi olduğunu belirterek, cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme heyeti, maznun A.Ç’nin tutukluluğunun devamına değişmeyen vererek, eksikliklerin giderilmesi amacıyla duruşmayı erteledi.

Olay

Melikgazi ilçesi Fatih Mahallesi’nde canlı F.Ç, 24 Mabeyin 2021’de, sokakta karşılaştığı ve karşı tenkil kararı aldırdığı metrukiyet aşamasındaki kocası A.Ç. tarafından bıçaklanarak yavaş yaralanmıştı.

F.Ç. hastaneye kaldırılırken gözaltına alınan A.Ç. ise tutuklanmıştı.

Share: