Liseli kıza istismar skandalında meslek müdürü tutuklandı

Konya’da aynı lisenin müdürü Harun Avcu, kasım ayı başında serencam sınıf öğrencisi olan G.A. adlı kızı, derslerinde liyakatli olduğu için “Seni Milli İstihbarat Teşkilatı’na vazifeli yerine alacağız” diye kandırarak evli ve 3 bala babası Ahmet Mandal ile tanıştırdı. Evlek, iddiaya göre G.A.’ya günlerce cinsî istismarda bulundu. G.A.’nın ailesinin şikayeti üzerine kendisini ‘MİT mensubu’ namına tanıtan elektrik ustası Ahmet Evlek, gözaltına alınıp 25 Kasım haset ‘çocuğun cinsî istismarı’ suçundan tutuklandı.

OKUL MÜDÜRÜ TUTUKLANDI

Lise öğrencisi G.A.’nın (17) ailesinin avukatı Mehmet Değer Güleç’in, okul müdürleri Harun Avcu ve A.S.K. ile değişik şüphelilerin tutuklanması yönünde Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’na yaptığı istek kabul edildi. Bunun üzerine G.A.’nın öz okul müdürü Harun Avcu, odasında G.A. ve Evlek’ın dini nikahının kıyıldığı okulun karı müdürü A.S.K., eşi M.K. ile Mandal’ın koruması namına tanıttığı A.A., polis marifetiyle gözaltına alındı. Şüphelilerden Harun Avcu, irsal edildiği mahkemece tutuklandı. Eş müdür A.S.K., eşi M.K. ve A.A. ise adli arama kararıyla başıboş bırakıldı.

YENİ MÜDÜR ATANDI

Bu arada, açığa alınan okul müdürlerinden Harun Avcu’nun hesabına yıpranmamış bire bir müdür atandığı öğrenildi. Milli Terbiye Bakanlığı yoluyla görevlendirilen müfettişlerin idari sormaca kapsamında Harun Avcu ile A.S.K. karşı araştırmalarını sürdürdükleri belirtildi.

Share: