Konya’da YKS’de önce 100’e giren öğrenciler protokolle buluştu

Konya’de 2022 YKS’da önce 100’e giren öğrenciler, Konya Valisi Vahdettin Özkan ve Büyükşehir Belediye Reisi Kasıt İbrahim Altay yoluyla akseptans edildi.

Öğrencileri makamında akseptans fail Ilbay Özkan, Konya’dan önceki 100’da 14 merhale eden 12 öğrencinin bulunmasının çok koca tıpkı muvaffakiyet olduğunu belirterek, öğrencilere ve bu başarılarında emeği olan herkese teşekkürname etti.

Öğrencilerle kazandıkları darülfünun ve bölümleri karşı bire bir süre ahbapça eden Özkan, başarılarından ekolojik ortam öğrencileri, başarıda nasip sahibi olan ailelerini, öğretmenlerini ve okul idarecilerini tebrik kartı etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Maksat İbrahim Altay dahi YKS’de önce 100’e giren Konyalı öğrencileri ve ailelerini ağırladı.

Öğrencileri elde ettikleri başarıdan belde kutlama eden Altay, “Başarılarınız daim olsun inşallah. Ülkemize, şehrimize, vatanımıza uz işler yapacağınızdan eminim. İyi okullara gideceksiniz ama Konya’yı üstelik gönlünüzden çıkarmayın. Konya’yı mandepsi ettiğinizi unutmayın. Konyalıları temaşa etmeniz dahi bizim açımızdan çokça gelgel verici. İnşallah bundan sonra sizleri güzel yerlerde görürüz.” ifadesini kullandı.

İl Milli Terbiye Müdürü Amaç Alp da Konya’nın üstün başarılar sağlayan çoluk çocuk yetiştiren benzeri şehir olduğunu belirtti.

Share: