Keçiören’den Malatya’ya müzaheret tırı

Keçiören Belediyesi ilçedeki Anlayış Maltepe Mahallesi’nde gurbetçi vatandaşlar aracılığıyla toplanan yardımları Malatya’ya duyurmak üzere yola çıkardı.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Ufuktepe Camii’nde toplanan yardımlar Keçiören Belediye Reisi Turgut Altınok, YANLIŞSIZ Tümen Keçiören İlçe Başkanı Yengi Çoktan ve cami cemaatinin katılımıyla dualar eşliğinde deprem bölgesi Malatya’ya uğurlandı.

Başkan Turgut Altınok, Türk milletinin ateş günde irtibat ve el birliği içinde, devletiyle ahali ele vererek Yüzyılın Afeti olan depremin üstesinden geleceğini belirterek gurbetçi vatandaşlara ve birlik hayırseverlere teşekkürname etti.

Keçiören Belediyesi iş makineleriyle göçük kaldırma çalışmalarında üstelik vadi alıyor

Keçiören Belediyesi vasıtasıyla depremin gestalt üssü Kahramanmaraş’a kontrol kurtarma çalışmalarına gelmek amacıyla gönderilen 4 ekskavatör ve 3 kamyon kontrollü namına başlatılan çöküntü tahammül çalışmalarında da saha almaya devam ediyor. 24 saat esasına göre müteharrik hisse senedi makineleri ve yedekli operatörler kestirmece 11 gündür bölgedeki çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor.

Açıklamada değerlendirmelerine kayran sunulan Keçiören Belediye Reisi Turgut Altınok, şunları kaydetti:

“Kıran bölgelerimizdeki yaraları sunu ivedili şekilde eksiltmek için bilcümle imkanlarımızla sahadayız. Tırlar dolusu insani dirim malzemesi, gelişim makineleri, cenaze araçları, otobüs, jeneratör, müteharrik aşevi, çorba ara bulucu, yararsız kamyonu, ustalık personel, bakım personeli, veteriner hekim, müteharrik yatakhane, oba, ısıtıcı ve aydınlatma sistemi gibi onlarca hizmetimizle seferber olmuş durumdayız. İnşallah el birliğiyle şehirlerimizi yeniden nesir edeceğiz.”

?

?

Share: